Ogłoszenia 14 stycznia 2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Andrzej spotkał swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa””. Chciejmy otworzyć nasze uszy i serca na słowa powołania, które Chrystus kieruje do każdego z nas.

W dniach od 18 do 25 stycznia będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech modlitwa i dążenie do jedności doprowadzi nas do umocnienia więzi wiary w Kościele.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 17 I – św. Antoniego, opata; – 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Słowa Bożego.

Dzisiaj, o godz. 13.15, rozesłanie kolędników przy Kaplicy na Wodzie, a następnie przemarsz do Ojcowa, spotkanie przy ognisku i śpiew kolęd w sali budynku Hotelu pod Łokietkiem w Ojcowie. Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ojcowa.

W sobotę 20 stycznia w Kaplicy w Ojcowie – Msza św. z okazji 161 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, w intencji poległych powstańców oraz za Ojczyznę. Po Mszy św. przemarsz do Ojcowa pod pamiątkową tablicę i dalszy ciąg uroczystości rocznicowych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 15 I pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Jana Wachulca, zam. Adela Cyganek i Dorota z rodz.;
– 16 I wt. w Ojcowie: o 17. – za śp. Teresę Burek;
– 17 I śr. w Grodzisku o 17 – za śp. Jana Wachulca, zam. rodzina Dziedziców;
– 18 I czw. – w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Burek;
– 19 I pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Burek;
– 20 I sob.: – w Ojcowie o 10. – za poległych powstańców styczniowych i w intencji Ojczyzny; – w Grodzisku o 17. – za śp. Pawła Rysia z ok. rocz. urodzin;
– 21 I w niedzielę
w Ojcowie

– o 8 – za śp. Józefa i Wojciecha Dońków, Jana Ochwata, Stanisława i Emilię Srebnickich, Mieczysława i Anielę Katarzyńskich oraz Kamila Wilka;
– o 10. – za śp. Andrzeja i Piotra Dąbków;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Jana Heriana, zam. wnuczka Anna z rodz.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Chrześcijanie i Żydzi. Jak zmieniały się relacje Kościoła z wyznawcami judaizmu.
W tygodniku Niedziela, w części – treści wiary: Nagość, liczby i złe duchy. Szukanie odpowiedzi na kartach Biblii.

Dzisiaj po południu kończę wizytę duszpasterską w parafii. Jeśli ktoś, u kogo nie byłem w domu, chciałby się jeszcze spotkać, to proszę o kontakt. Z całego serca dziękuję za spotkania w Państwa domach, za wspólną modlitwę i złożone ofiary na potrzeby parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.