Ogłoszenia 17 grudnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Słowo życia z 1-go Listu św. Pawła do Tesaloniczan: „Bracia: Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie.”

Przed nami ostatni tydzień Adwentu. W przyszłą niedzielę przypada IV Niedziela Adwentu. Za tydzień, wieczorem, będziemy przeżywać Wigilję Narodzenia Bożego. Zasiądziemy wspólnie z najbliższymi do stołu wigilijnego. Złożymy im życzenia radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcam, aby na początku spotkania wigilijnego odczytać tekst z Narodzenia Pańskiego z Ew. św. Łukasza, odmówić wspólną modlitwę, przełamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy.

Wczoraj pożegnaliśmy naszego parafianina z Grodziska, śp. Jana Wachulca. Prosimy dobrego Boga, aby obdarzył go wiecznym pokojem. Najbliższej rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.

Dzisiaj kończymy rekolekcje adwentowe. Dziękuję bardzo serdecznie Księdzu Krystianowi Bujakowi z Chorzowa, za podjęcie tego wezwania i wygłoszenie kazań rekolekcyjnych. Życzę Księdzu, aby Pan Bóg obdarzył zdrowiem, błogosławieństwem i dał łaskę radości z Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas, aby uczestniczyć w rekolekcjach.
Kto by chciał skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej, to zapraszam codziennie przed wieczorną Mszą św.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na pomoc dla Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej w wysokości 420 zł.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:

– 18 XII pn. w Grodzisku o 17. – za śp. Krzysztofa Lelka i Elżbietę Orczyk, zam. przewodnicy z Zamku w Pieskowej Skale;
– 19 XII wt. w Grodzisku o 17. – za śp. Jana Wachulca od Parafii;
– 20 XII śr. w Grodzisku o 17 – o łaskę pokoju dla Ziemi Świętej, o nawrócenie jej mieszkańców przez wstawiennictwo bł. Salomei;
– 21 XII czw. – int. wolna;
– 22 XII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Antoniego i Bronisławę;
– 23 XII sob. w Ojcowie o 17, – za śp. Marię Rogóż w 4 rocz. śm., zam. syn Marek z rodziną;
– 24 XII w niedz.
w Ojcowie

– o 8 – za śp. Jadwigę i Jana Mosurów, Zofię i Idziego Wicher;
– o 10. – za śp. Stanisława Siudy i Małgorzatę Natkaniec;
o 24. – Pasterka – za Parafian.
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Barbarę Krzemień, zam. Józef i Mann Tarnówkowie.
o 22. – Pasterka – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;

Dzisiaj, po Mszach św. będzie miał miejsce kiermasz świąteczny. Będzie można nabyć ozdoby choinkowe. Dziękuję serdecznie ofiarodawcom za przekazane ozdoby.
Proszę też dzisiaj, o pomoc w dekoracji kościoła w Grodzisku od godz. 15. Natomiast w kaplicy w Ojcowie, proszę o pomoc we wtorek od godz. 10.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wystawione na ławce przy wyjściu z kościoła. Polecam też specjalny nr GN – Magazyn poświęcony kościołowi i sprawom społecznym.
Polecam też świece Caritas – Wigilijnej Pomocy Dzieciom, Kalendarze oraz opłatki.

Wszystkim solenizantom… i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.