Ogłoszenia 19 listopada 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 1Tes 5,5 i 6: „Bracia. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteście synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– dzisiaj – 19 XI – bł. Salomei, dziewicy i zakonnicy, patronki naszej parafii, uroczystość; – 19 XI – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; – 21 XI – Ofiarowania NMP; 22 XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; – 24 XI – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy; – w przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Dzisiaj obchodzimy po raz siódmy Światowy Dzień Ubogich. Bądźmy zawsze ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka i wspierajmy osoby ubogie z poszanowaniem ich godności oraz naszą modlitwą.

W dniu wczorajszym, przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową ku czci bł. Salomei w Grodzisku pod przewodnictwem Ks. Bp Andrzeja Kaleta z Kielc. Podczas liturgii sakrament bierzmowania przyjęła czwórka młodzieży. Życzymy im dalszej wytrwałości na drodze wiary. Niech Duch Święty uzdalnia ich do odważnego wyznawania wiary. Dziękuję rodzicom, za pomoc w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia tego sakramentu.
Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które przygotowały wczorajszą uroczystość.

Dziękuję za złożoną ofiarę 1 tyś. zł na renowację obrazów w naszej parafii. W zeszłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na pomoc Kościołom Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Zebraliśmy ofiarę w wysokości 741 zł. Bóg zapłać.

W dniach 24 – 26 XI, będę prowadził katechezy przedmałżeńskie w Ośrodku w Grodzisku. Pierwsze spotkanie 24 XI, w piątek o godz. 18., szczegóły w gablocie. Zapraszam zainteresowanych.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 20 XI pn. o 7. w Ojcowie o 18. – za śp. Mieczysławę Nabagło, zam. wnuczka Karolina;
– 21 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Stanisławę, Zygmunta i Jana Kurkiewiczów, Agatę i Mikołaja Srebnickich;
– 22 XI śr. w Ojcowie o 17. – w int. Krzysztofa o cud uzdrowienia;
– 23 XI czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Michalinę i Stanisława Filipków oraz za zm. z rodz. Filipków i Stefańskich;
– 24 XI pt. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna za udzielone łaski z prośbą o Boże bł. dla Andrzeja Jankowskiego w 70 rocz. urodzin, zam. córka z rodziną;
– 25 XI sob. w Grodzisku o 12. – chrzest Szymona Artura Doktór; – w Ojcowie o 17, – za śp. Stanisława Rogowskiego w rocz. śm., zam. córka z rodziną;
– 26 XI w niedzielę
w Ojcowie

– o 8 – w int. Cecylii, Zygmunta i Katarzyny o Boże bł. i zdrowie;
– o 10. – za śp. Krzysztofa Lelka, zam. pracownicy OPN;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Parę groszy to za mało. Gdy osiem lat temu przy placu św. Piotra ruszała watykańska przychodnia dla ubogich, pracował w niej jeden lekarz. Dzisiaj jest ich sześćdziesięciu, różnych specjalizacji.
W tygodniku Niedziela temat główny: Proroctwa. Między prawdą a fałszem. Jak nie ulec manipulacji.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.