Ogłoszenia 13 sierpnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Mateusza: „Jezus natychmiast wyciągnął rękę do Piotra i chwycił go, mówiąc: „Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?””.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 14 VIII – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; – 15 VIII – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, odpust parafialny; – 17 VIII – św. Jacka, kapłana. W związku z tym, że dzisiaj przypada 13-ty dzień miesiąca, to nabożeństwo fatimskie będzie odprawione jutro w Grodzisku po Mszy św. wieczornej, zapraszam.
Przypominam, że sierpień, to miesiąc trzeźwości, ofiarowanej w intencji naszej Ojczyzny. Trwa remont Kaplicy „Na Wodzie” wewnątrz. Dlatego, w tym tygodniu, Msze św. od środy do piątku włącznie, będą odprawiane w Grodzisku.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 14 VIII pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Irenę i Józefa Domagalskich;

– 15 VIII wtorek
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Kazimierza Madeja;
– o 10. – za śp. Urszulę, Marka, Zofię, Stanisława, Sabinę i Jerzego Legut, Stanisławę i Bronisława Leciago, Gerardę i Józefa Kalarus;
– o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Alicji z ok. 60 rocz. urodzin;
w Grodzisku
– o 12. – 1. – za Parafian; 2. – w int. Agnieszki i Krzysztofa Janików w 25 rocz. ślubu, o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym; – 3. – za śp. Krzysztofa Ambrożkiewicza;

– 16 VIII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Irenę i Józefa Domagalskich;
– 17 VIII czw. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Szczepana i Karoliny w 10 rocz. ślubu, zam. rodzice i rodzeństwo;
– 18 VIII pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Pawła Rysia, w 5 rocz. śm.;
– 19 VIII sob. w Ojcowie o 13.30 – ślub Magdaleny Gębki i Michała Gnacika; – o 18. – za śp. Józefa Gumulę;

– 20 VIII niedziela
w Ojcowie

– o 8. – o łaskę nawrócenia i przemiany życia dla Grzegorza; – o 10. – za śp. Mariana i Janusza Bosaków oraz za Mariana Szafrana; – o 18 – za śp. Barbarę Krzemień, zam. rodz. Gądków;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Jacka Krawczyka w rocz. śm. i za zmarłych z rodziców.

W dniu 15 sierpnia w naszej wspólnocie obchodzimy odpust na Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Przed Mszą św. odpustową, o 11.15, odbędzie się koncert artystki z Ukrainy Iryny Hubiak. Absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki, w klasie bandury. Artystka koncertuje na Ukrainie i za granicą m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Bułgarii, Litwie, Finlandii, Tajwanie.
Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku odbędzie się charytatywny kiermasz parafialny. Będzie możliwość zakupić lub spożyć na miejscu: bigos albertyński, kiełbasa na gorąco, pierogi domowe, chleb ze smalcem i ogórkiem, ciasta, kawa, herbata; loteria fantowa – każdy los wygrywa. Uzyskane środki będą przeznaczone na prace w parafii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Gazety są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
W Gościu Niedzielnym polecam: Kościół wciąż młody. Relacja ze ŚDM z Portugalii.
W Tygodniku Niedziela polecam: Z duszą i ciałem w niebie. O wniebowzięciu NMP.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych darów Ducha Świętego.