Ogłoszenia 2 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Filipian: „Chrystus Jezus, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi… uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci i to śmierci krzyżowej.”

Niedzielą Palmową nazywaną też Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień.
W te dni chcemy szczególnie przeżyć mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Od poniedziałku do środy będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania w kaplicy w Ojcowie przed Mszą św. o godz. 18.

Liturgię Triduum Paschalnego będziemy celebrować w kaplicy w Ojcowie:
– 6 IV – w Wielki Czwartek o 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej;
– 7 IV – w Wielki Piątek o 18.00 – Droga Krzyżowa, a następnie liturgia Męki Pańskiej składająca się z liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii św. i adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy;
– 8 IV – w Wielką Sobotę o godz. 10.00 – poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kaplicy w Ojcowie, a w Grodzisku o godz. 12.00.
W Wielki Piątek i Wielką Sobotę, Kościół nie sprawuje Eucharystii;
– 8 IV – Msza św. Wigilii Paschalnej w Ojcowie o godz. 18.00;
– 9 IV – w Niedzielę Zmartwychwstania – Procesja i Msza św. Rezurekcyjna w Ojcowie o godz. 6.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 rano. Następne Msze św. o 10.00 i 18.00 w Ojcowie i o 12.00 w Grodzisku.
W drugi dzień Świąt Wielkanocy, Msze św. w porządku niedzielnym.

Od 9 kwietnia do października w niedziele będzie sprawowana wieczorna Msza św. w Ojcowie o godz. 18.

Dzisiaj przypada 18 rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Bogu za dar św. Jana Pawła II dla Kościoła i Polski. Chciejmy sięgać jak najobficiej do jego nauczania, dla umacniania naszej wiary. Zachęcam do udziału w marszach upamiętniających Największego z Polaków.

Dziękuję za ofiary składane na kwiaty do grobu Pańskiego oraz na świecę paschalną. Bóg zapłać! W najbliższy poniedziałek proszę o pomoc w przygotowaniu grobu Pańskiego w kaplicy w Ojcowie o godz. 11.

– 3 IV pon. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę i Józefa Paczyńskich oraz za zm. z rodz. Paczyńskich i Gądków;
­- 4 IV wt. w Ojcowie o 18. – w int. Basi w 5 rocz. urodzin o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 5 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Barbarę Zawłodzką i za zm. z rodz. Sewerynów i Wielgutów, zam. Grzegorz z rodz.;
– 6 IV czw. o 18 – w int. ks. Proboszcza o dary Ducha Św. i zdrowie, zam. Parafianie;
– 8 IV sob. w Ojcowie o 18. – int. wolna;
– 9 IV niedziela

– o 6. po procesji – w int. Parafian;
– o 10. – za śp. Lidię Żak w 3 rocz. śm., zam. córka z rodz.;
– o 18 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Klary w 1 rocz. urodzin oraz o Bożą opiekę dla brata Filipa i rodziców;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. dla Heleny Tokaj, zam. wnuczka Justyna.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Jego i nasze przejście. Jak przeżyć największe tajemnice naszej wiary?
W Tygodniku Niedziela: Nasze Westerplatte. Wspomnienie o św. Janie Pawle II w 18 rocz. odejścia do domu Ojca.

Pani Grażynie z okazji imienin składamy najlepsze życzenia Bożego bł., zdrowia. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask.