Ogłoszenia 26 marca 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, … nie umrze na wieki.”

W dzisiejszą niedzielę Wielkiego Postu wyznajemy za świętą Martą naszą wiarę, że Jezus jest obiecanym Mesjaszem i Synem Bożym.
Kończymy parafialne rekolekcje wielkopostne. Są one zaproszeniem do większej gorliwości w wierze. Dziękuję serdecznie ks. Czesławowi Bogdałowi za przeprowadzone nauki rekolekcyjne i za wspólną modlitwę. Życzymy Księdzu dużo sił i łask Bożych w pracy duszpasterskiej oraz radości płynącej od Zmartwychwstałego Pana.

Przypominam, że w najbliższy piątek Droga Krzyżowa w kaplicy w Ojcowie o godz. 16.30, a w niedzielę, po Mszy św. o godz. 8, nabożeństwo Gorzkich żalów. Serdecznie zapraszam.

Przyszła niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej, nazywana też Niedzielą Palmową. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas wszystkich Mszy świętych poświęcenie palm.
W przyszłą niedzielę przypada też 18 rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Zachęcam do udziału w marszach upamiętniających Największego z Polaków.

Dodatkowa Msza św. wieczorna w niedziele będzie odprawiana od 9 kwietnia o godz. 18.
Spowiedź św. codziennie przed wieczorną Mszą św.

Proszę o składanie dodatkowych ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego oraz na świecę paschalną. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 27 III pon. w Ojcowie o 17. – intencja wolna;
­- 28 wt. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. dla rodziny;
– 29 III w śr. w Grodzisku o 17. – intencja wolna;
– 30 III w czw. – Msza św. tylko rano o 7 w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 31 III w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Balbinę i Franciszka Katarzyńskich;
– 1 IV w sob. w Ojcowie o 12. – chrzest przyjmie Irena Maria Mikołajska; – w Grodzisku o 18. – za dusze w czyśćcu cierpiące i za zm. z wypominków;
– 2 IV niedziela
w Ojcowie

– o 8. – w int. p. Grażyny z ok. imienin, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– o 10. – za śp. Krzysztofa Wawro i za zm. z rodziny;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Irenę, Jana i Bronisława Rupów, Zofię Kyzioł, Stanisławę, Krzysztofa i Waldemara Krawców.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego? Jak te ustalenia wpłyną na proces beatyfikacyjny?
W Tygodniku Niedziela temat główny: Nie bójmy się spowiedzi.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask.