Ogłoszenia 26 lutego 2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który ma nas przygotować do obchodu Świąt Wielkanocy.
We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do kaplicy w Ojcowie na godz. 16.30. Natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 8 w Ojcowie, nabożeństwo Gorzkich żalów, gdzie będziemy rozważać Mękę Pańską. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W tym tygodniu z okazji I-go czw. miesiąca, po Mszy św., modlitwa o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele. W I-szy piątek miesiąca – modlitwa do Najśw. Serca P. Jezusa. W sobotę – 4 III, święto św. Kazimierza Królewicza. W środę I-go marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w wysokości 1170 zł. Dzisiaj, po Mszy św., dodatkowa składka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. W przyszłą niedzielę zbiórka na wsparcie Dzieła Pomocy Misjom. Bóg zapłać.

– 27 II pn. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla mamy w 80 rocz. urodzin, zam. dzieci;
­- 28 II wt. – Msza św. tylko rano o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta;
– 1 III śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Antoniego Boronia, zam. siostra z rodziną;
– 2 III czw. w Ojcowie o 17. – Msz św. dziękczynna za lata pracy z prośbą o Boże bł. i zdrowie oraz o Bożą opiekę dla rodziny;
– 3 III w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Marię Bednarz;
– 4 III sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Krystynę;
– 5 III niedziela

– o 8. – za Parafian i za śp. Stefanię Marcińską w 1 rocz. śm., zam. syn;
– o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;
– o 12. – za śp. Władysława Krawczyka w 2 rocz. śm. oraz za Irenę, Jacka i zm. z rodz. Krawczyków.

Zapraszam narzeczonych na katechezy przedmałżeńskie w dniach od 17 do 19 marca.
Pierwsze spotkanie 17 marca w piątek od godz. 18. Miejscem spotkań ośrodek w Grodzisku nr 5. Proszę o wcześniejsze zgłoszenia.

Z prasy katolickiej:
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam rozmowę z o. Przemysławem Ciesielskim, dominikaninem, na temat upomnienia chrześcijańskiego: Walczę o ciebie!
W Tygodniku Niedziela temat numeru: o pomocy dla Ukrainy. Minął rok, od kiedy jesteśmy świadkami dramatu, który rozgrywa się za naszą granicą.

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.