Ogłoszenia 18 grudnia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki, albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus.”

W tym tygodniu w sobotę wieczorem obchodzimy wigilię uroczystości Bożego Narodzenia.
Zachęcam do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych. Rozpocznijmy wigilię odczytaniem tekstu z Ewangelii o narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz modlitwą. Składając sobie życzenia przełammy się opłatkiem, zaśpiewajmy kolędy. Niech na stole wigilijnym będzie miłość i nie będzie alkoholu.
Zapraszam na Pasterkę: w kościele w Grodzisku o godz. 22, a w kaplicy w Ojcowie o godz. 24.
W pierwszy i w drugi dzień Narodzenia Pańskiego, Msze św. będą odprawiane o godz. 8 i 10 w kaplicy w Ojcowie i o godz. 12 w Grodzisku.
Zachęcam, kto jeszcze nie przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania, aby to uczynić w najbliższych dniach. Spowiedź codziennie przed wieczorną Mszą św. Dzisiaj od godz. 14, proszę o pomoc przy wykonaniu dekoracji świątecznej kościoła w Grodzisku. Natomiast we wtorek od godz. 9 w kaplicy w Ojcowie. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone opłatki oraz kalendarze misyjne i diecezjalne.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 19 XII pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7 – za Parafian, – o 17. w Ojcowie – za zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 20 XII wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefa Gumulę;
– 21 XII śr. w Grodzisku o 17. – w int. Witolda i Antosi Masalskich w 1 i 5 rocz. urodzin, o Boże bł. i zdrowie, zam. dziadkowie, ;
– 22 XII czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Bronisławę i Antoniego;
– 23 XII pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jerzego Knapa, zam. koledzy Jan i Andrzej z rodzinami;
– 24 XII sobota
w Grodzisku
o 22. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;
w Ojcowie o 24 – za Parafian;

– 25 XII niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za śp. Józefa Zadęckiego;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Stanisława Siudy i Małgorzatę Natkaniec.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Gościu Niedzielnym polecam ostatnie z rozważań adwentowych: Promienie świętości: Oko wiary, które pozwala oglądać Boga.
W Tygodniku Niedziela temat główny: Nie przegapić Boga, czyli jak dobrze przeżyć święta Bożego Narodzenia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.