Ogłoszenia 2 października 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 2-go Listu św. Pawła do Tymoteusza: „Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – dzisiaj wspomnienie Aniołów Stróżów; – 4 X – św. Franciszka z Asyżu; – 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; – 7 X – NMP Różańcowej;

– 3 X pn. w Ojcowie o 17. – w int. Teresy z ok. imienin i jej rodziny, o Boże bł., opiekę MB i potrzebne łaski, zam. Członkowie Koła Różańcowego;
– 4 X wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Wincentego Pawlika, zam. syn Adam z żoną;
– 5 X śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Zbigniewa Rafalika, zam. rodzina Cierpiałów;
– 6 X czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefę Katarzyńską;
– 7 X pt. w Ojcowie o 18. – w int. Członków Koła Różańcowego i ich rodzin, o Boże bł., i opiekę MB Różańcowej;
– 8 X sb. w Ojcowie o 18. – w int. Edyty i Karola w 11 rocz. ślubu i ich dzieci Mai i Mikołaja, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 9 X niedziela

– o 8. – w int. Członków Koła Różańcowego i Margaretek o Boże bł. i opiekę MB Różańcowej oraz za zm. Członków Koła;
– 10. – za śp. Jadwigę Szafran i Annę Bosak;
– o 16. – za Parafian oraz za śp. Jadwigę i Walentego Gumulów;
– o 12. – śp. Wacława i Leokadię w rocz. śm.

W czwartek 6 X – z okazji 1-go czwartku miesiąca, na zakończenie Mszy św., modlitwa o nowe i święte powołania w Kościele. W piątek – 7 X, modlitwa do N. Serca P. Jezusa. Z tej racji, że miesiąc październik poświęcony jest modlitwie różańcowej, codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy się modlić na różańcu. Serdecznie zapraszam. Zachęcam też do tej modlitwy w kręgu rodzinnym.
W październiku niedzielna Msza św. w Ojcowie będzie odprawiana o godz. 16.
Natomiast, od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Mszy św. niedzielnej w Ojcowie!

W Gościu Niedzielnym polecam artykuł: Różaniec zamiast miecza.
W Tygodniku Niedziela polecam artykuł o księżach wykonujących dobrze swoje obowiązki: Zwyczajni niezwyczajni. Dzisiaj też dodatkowy numer Gościa Extra poświęcony Bożemu Miłosierdziu pt. Dotyk Miłosierdzia.

Dziękuję księżom, którzy w okresie urlopu zastępowali mnie w parafii i wszystkim osobom świeckim, które w tym czasie dbały o parafię i pomagały w liturgii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.