Ogłoszenia 8 maja 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ew. św. Jana: Jezus powiedział: „Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne.”

Dzisiejszą niedzielę w Kościele przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o Powołania. Przez naszą modlitwę wypraszajmy u Jezusa Dobrego Pasterza dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i męczennika w kościele w Grodzisku. Z tej okazji możemy obejrzeć odnowiony obraz św. Stanisława w Grodzisku.
13 maja w piątek zapraszam na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, na godz. 18. w Grodzisku. Zachęcam również do uczestnictwa w nabożeństwie majowym, które odprawiamy codzienne po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 9 V – św. Stanisława Bpa i M., głównego patrona Polski i naszej diecezji; – 13 V – NMP z Fatimy; – 14 V – św. Macieja Ap., święto.

– 9 V pn. w Grodzisku o 18. – za Parafian;
– 10 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. brat Antoni z rodziną z Nowego Sącza;
– 11 V śr. w Grodzisku o 18. – Msza św. dziękczynna za szczęśliwą operację i opiekę Matki Bożej;
– 12 V czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Wincentego Pawlika, zam. Wanda Rosik;
– 13 V pt. w Grodzisku o 18. – za śp. Mariannę i Wacława Jakubek;
– 14 V sb. w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Reginy z ok. 60 rocz. urodzin, zam. dzieci z rodzinami;
– 15 V niedziela

– o 8. – o Boże bł. i zdrowie dla Zofii i Zosi;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 12. – za śp. Zygmunta Korpałę, Jana, Stanisława i Anielę Błachnów.

W tygodniku Gość Niedzielny temat główny: Czy światu zabraknie żywności w związku z wojną na Ukrainie? Do tygodnika dołączono płytę CD – Biblia audio.
W tygodniku Niedziela polecam artykuł: Czy wiara chroni nas przed lękiem?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.