Ogłoszenia 6 marca 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu.
Zaproszeni jesteśmy, aby pójść za Jezusem dźwigającym krzyż naszego zbawienia. Przez post, modlitwę i jałmużnę, chcemy przygotować nasze serca na przeżycie tajemnicy Zmartwychwstania.

Dzisiaj na koniec Mszy św. złożymy dodatkowe ofiary na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
Zgłosiłem w Caritas Diecezjalnym gotowość do przyjęcia 33 Ukraińców w Grodzisku. W naszej parafii i na terenie Gminy Skała, już gościmy osoby z Ukrainy. Otoczmy ich życzliwością i pomocą.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszam na Drogę Krzyżową do kaplicy w Ojcowie o godz. 16.30. Natomiast w niedziele, po Mszy św. w Ojcowie o godz. 8 rano, na nabożeństwo Gorzkich żali. Niech nasza modlitwa i pokuta wyjednają u Boga dar pokoju i nawrócenia serc od zła i nienawiści.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 7 III – św. m. Perpetuy i Felicyty; – 8 III – św. Jana Bożego, zakonnika; – 9 III – św. Franciszki Rzymskiej, zakonnicy. 8 marca obchodzimy też Dzień Kobiet, wszystkim Paniom wyrażamy wdzięczność za ich dobroć i składamy najlepsze życzenia, a szczególnie opieki Matki Bożej.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 7 III pn. w Ojcowie w DPS o 7. za Parafian; w Grodzisku o 17. – za śp. Wojciecha Dońka;
– 8 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jacka Gotfryda, zam. żona z rodz.;
– 9 III śr. w Grodzisku o 17. – za śp. babcię Marię Murzyn;
– 10 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Jerzego Łukasika, zam. Maria Pachota z synami;
– 11 III pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefę, Antoniego i Wacława Boroniów;
– 12 III sob. w Ojcowie o 14. – chrzest Hanny Weroniki Kaczmarzyk; – o 17. w Grodzisku – za śp. rodziców chrzestnych Józefa Domagalskiego i Józefę Sarnowską, zam. chrześnica;
– 13 III w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Jana, Agatę, Jana, Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich oraz za zm. z rodziny;
– o 10. – za Parafian śp. Krystynę Tomczyk;
w Grodzisku
– o 12 – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Dawida Glonka z ok. 18 rocz. urodzin.

W dniach od 18 do 20 marca zapraszam na katechezy przedmałżeńskie do Ośrodka w Grodzisku. Początek spotkań 18 marca od godz. 18.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Dni bólu i chwały Ukrainy. Opór Ukraińców zjednoczonych ich jak nigdy dotąd w historii, zniweczył rosyjski plan podboju i pozbawienia ich suwerenności. Do numeru jest dołączona kolejna płyta z cyklu Biblia-Audio.
W Tygodniku Niedziela polecam: Dziękujemy Bogu, że jesteście z nami. O wojnie, dramacie ludzi na Ukrainie i pomocy dla potrzebujących mówi bp. Witalij Krywycki, ordynariusz diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.