Ogłoszenia 20 lutego 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ew. św. Łukasza: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– 22 II – święto Katedry św. Piotra Ap.; – 23 II – św. Polikarpa, bpa i męczennika.

– 21 II pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – w int. Grzegorza z ok. 13 rocz. urodzin, przez Jezusa Miłosiernego, o Boże bł., dary Ducha Świętego i opiekę MB.;
– 22 II wt. w Ojcowie o 16. – Msza św. pogrzebowa za śp. Wincentego Wojciecha Pawlika; – o 17. w Ojcowie o dar zdrowia dla pewnej osoby;
– 23 II śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Elżbietę Skucińską i Krzysztofa Mikołajskiego;
– 24 II czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Elżbietę Ordyk;
– 25 II pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Łabęcką, zam. dyr. i pracownicy Przedszkola Samorządowego w Skale;
– 26 II sob. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i opiekę MB dla Wojtusia w 3 rocz. urodzin;
– 27 II w niedzielę

– o 10. – za śp. Józefa Synowca i Juliana Szwajcowskiego;
– o 12 – o Bożą opiekę i dar zdrowia dla Karoliny i jej dziecka oraz za jej brata i rodziców. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Igor Sławomir Ostroga.

W dniach od 18 do 20 marca zapraszam na katechezy przedmałżeńskie do Ośrodka w Grodzisku. Początek spotkań 18 marca od godz.18.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Bardzo zdalni uczniowie. O plusach i pułapkach zdalnego nauczania.
W Tygodniku Niedziela polecam rozmowę z prof. Kazimierzem Ożogiem: O pięknie, roli i kondycji języka polskiego; pt. Twoja mowa cię zdradza.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.