Ogłoszenia 9 stycznia 2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Słowo życia z Ew. św. Łukasza: „Gdy Jezus się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego …, a z nieba odezwał się głos: Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie”.

Dzisiaj w Święto Chrztu Pańskiego kończymy okres Narodzenia Pańskiego.

Trwa w naszej Parafii wizyta duszpasterska.
Dzisiaj: od godz. 14. Złota Góra, od nr 109 do Ojców 10, od 14. do 18. Program kolędy jest wywieszony w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii. Jeśli ktoś z Parafian nie może przyjąć kapłana, z różnych względów, to proszę o kontakt telefoniczny.

Kolędogranie w Grodzisku.
W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Ojcowa zaprasza w sobotę 15 stycznia o godz. 18. do kościoła w Grodzisku na Kolędogranie. Kolędy, pastorałki i kantyczki, w autorskiej aranżacji zagra Quartet Luka Mazur. Razem z muzykami również i my pośpiewamy kolędy. Wstęp wolny, zapraszam.

– 10 I pn. Msza sw. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 11 I wt. w Ojcowie o 18. – w int. Karoliny o Boże bł., dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej oraz o zdrowie;
– 12 I śr. w Grodzisku o 17. – za sp. Ewę, Stanisława i Stanisławę Madejskich, Felicję Karwat, Władysława Kozioł i zm. z rodz. Gąkiewiczów;
– 13 I czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Ryszarda Klichowskiego, zam. Anna;
– 14 I pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Teresę Żuchowicz, zam. sąsiedzi;
– 15 I sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Pawła Rysia;
– 16 I w niedzielę

– o 8. – w 40 rocz. ślubu Anny i Jacka o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– o 10. – z ok. 1 rocz. urodzin i chrztu Mikołaja o Boże bł. i zdrowie dla dziecka oraz za rodziców i siostry;
– o 12. – za śp. Stanisława Basonia.

W T. Niedziela polecam artykuł: Jak Europa poszła za Chrystusem.
W Gościu Niedzielnym: Życie objawiło się. O chrzcie Jezusa Chrystusa w Jordanie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.