Ogłoszenia 21 listopada 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział do Piłata: „Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 21 XI – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej; – 24 XI – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy; – 25 XI – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
W przyszłą niedzielę zaczynamy czas Adwentu.

W piątek 19 listopada w naszej Parafii obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci bł. Salomei Piastówny. Mszy św. odpustowej przewodniczył Ks. Bp Ordynariusz Jana Piotrowskiego. W tym dniu sakrament bierzmowania przyjęły dwie osoby z naszej wspólnoty. Życzę im, aby dar Ducha Świętego umacniał ich wiarę i uzdalniał do mężnego jej wyznawania. Smutkiem napełnia mnie tylko fakt, że w uroczystości uczestniczyła tylko garstka parafian. Proszę, abyśmy się czuli jedną rodziną ludzi wiary.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 22 XI pn. w Ojcowie o 17. – śp. Janusza Bosaka;
– 23 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mikołaja i Agatę Srebnickich, Zygmunta, Stanisławę i Jana Kurkiewiczów;
– 24 XI śr. w Grodzisku o 17. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w rodzinie z prośbą o dalszą Bożą opiekę;
– 25 XI czw. w Ojcowie o 17. – za Parafian i zmarłych zgłoszonych do modlitwy wypominków;
– 26 XI pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jadwigę Bosak, Msza św. od Parafii;
– 27 XI sb. o 13. w Grodzisku – chrzest Agnieszki Marii Barczyńskiej; – w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Dominika Kozik, z ok. 1 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– 28 XI w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za Parafian oraz za śp. Marię i Stanisława Żołna oraz za zm. rodziców;
– o 10. – śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich;
w Grodzisku
– o 12. – o Boże bł. i zdrowie dla Andrzeja Muzyka z ok. imienin.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu w Libanie w wysokości 359 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł o beatyfikowanym wczoraj w Katowicach ks. Janie Machu: Relikwie z czasu bólu i trwogi. Do Gościa dołączono film dokumentalny o tragicznych losach tego kapłana.
W Niedzieli temat wydania: czy Chrystusa można ogłosić Królem Polski?

Z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, Pani Grażynie Rodek, która od lat prowadzi śpiew w naszej Parafii, składam podziękowania i najlepsze życzenia opieki św. Cecylii, Bożego bł. i zdrowia.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.