Ogłoszenia 12 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: Jezus powiedział: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 13 IX – św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła; – 14 IX – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; – 15 IX – NMP Bolesnej; – 16 IX – św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bpa; – 18 IX – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
13 września zapraszam na nabożeństwo fatimskie w Grodzisku po Mszy św. o godz. 18., połączone z modlitwą różańcową i procesją przy kościele.

– 13 IX pn. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski i zdrowie dla Aleksandry z ok. 18 rocz. urodzin;
– 14 IX wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Adolfa Madejskiego, zam. koleżanki i koledzy z pracy córki Elżbiety;
– 15 IX w Grodzisku o 18. – za śp. Edwarda Boronia, zam. chrzestna Helena;
– 16 IX w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Halinę Gamrot, Eugeniusza, Mariannę, Salomeę i Józefa Adamków;
– 17 IX w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Leokadię Sobucką, zam. dyrektor i pracownicy Przedszkola Samorządowego w Skale;
– 18 IX w sb. w Ojcowie:
– o 14. – ślub Karoliny Maliborskiej i Grzegorza Noconia;
– o 16. – ślub Anny Obszyńskiej i Michała Juszczyka;
– o 18. – za śp. Stanisława Siudy;
– 19 IX w niedzielę

– o 10. – śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 18. – w 22 rocz. ślubu Eweliny i Jarosława o Boże bł., dary Ducha Świętego dla małżonków i ich dzieci;
– o 12. – za śp. Stanisława Pacynę i Marię Torchan.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.