Ogłoszenia 20 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z 2-go Listu św. Pawła Ap. do Kor.:
„Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 21 VI – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; – 24 VI – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przez miesiąc czerwiec zapraszam na nabożeństwa do Najśw. Serca Jezusowego, codziennie po wieczornej Mszy św. W środę 23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach.

– 21 VI pn. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Alicji z ok. imienin;
– 22 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysławę, Jana i Edmunda Miziaków;
– 23 VI w śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Zygmunta Starzyka;
– 24 VI w czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana, Agatę, Jana Katarzyńskich, Jana Ochwata, Jana Srebnickiego, Jana Bosaka i Jana Kasprzyka;
– 25 VI w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Władysława Krawczyka, Irenę i Jacka Krawczyków;
– 26 VI w sobotę.
– o 14. – ślub Beaty Klim i Łukasza Rybaka;
– o 15.30 – ślub Gabrieli Bobek i Jakuba Lech;
w Grodzisku – o 18. – w int. Chóru Mariańskiego z Krakowa oraz za zm. członków Chóru;
– 27 VI w niedzielę

– o 8. – za śp. Zofię Wawro w 10 rocz. śm. oraz za Jana, Władysławę i Krzysztofa Wawro;
– o 10. – za śp. Władysławę Katarzyńską; Podczas Mszy chrzest św. przyjmie Jan Paweł Bogacz;
– o 18. – za śp. Wacławę i Władysława Gumulów;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. dla Krystyny z ok. 75 rocz. urodzin.

W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Skąd się bierze wiara? To nie wiara czyni cuda. Cuda czyni Jezus, wskazując na znaczenie wiary.
W Niedzieli polecam artykuł: Gdzie ci mężczyźni? Nie ma miłości bez obecności. Jaki to ma związek z mężczyzną?

Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim osobom, które w ostatnim czasie złożyły dodatkowe ofiary na prace w Parafii.
Pozostaje nam spłacić dług za zeszłoroczne prace przy Kaplicy „Na Wodzie”.
Chciałbym w najbliższym czasie wymienić wykładzinę dywanową w kaplicy. W lipcu ruszamy z pracami archeologicznymi pod budynkiem kapelana w Grodzisku oraz planujemy renowację pięciu rzeźb na murach i konserwację murów przy kościele w Grodzisku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, licznych łask Bożych i zdrowia.