Ogłoszenia 7 lutego 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: „Jezus uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 10 II – św. Scholastyki, dziewicy; – 11 II – NMP z Lourdes. W tym dniu po raz 29 obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dlatego zapraszam w najbliższy czwartek 11 lutego, na modlitwę za chorych i cierpiących do Kaplicy w Ojcowie, na Mszę św. o godz. 17. W czasie liturgii osoby starsze i chore będą mogły przyjąć Sakrament namaszczenia chorych.

– 8 II pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla rodzin naszej parafii;
– 9 II. i 10 II Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta w DPS;
– 11 II czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i dar zdrowia dla Juliana z ok. 60 rocz. urodzin;
– 12 II w pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Wachowicz, zam. dyrektor i pracownicy Przedszkola Samorządowego w Skale;
– 13 II sb. w Grodzisku o 17. – za śp. Stanisława Morawskiego;
– 14 II niedziela

– o 8. – za śp. Zbigniewa, Mariannę i Józefa Kasprzyków oraz za zm. z rodziny;
– o 10. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 12. – za Parafian.

Dziękuję za ofiarę złożoną 2 II na klasztory naszej diecezji w wysokości 180 zł. Dziękuję jednemu młodemu małżeństwu za ofiarę na potrzeby parafii w wysokości 600 zł i jednej rodzinie za 200 zł.
Bóg zapłać.
Dziękuję serdecznie kilku osobom za pomoc w rozbiórce dekoracji świątecznej w Grodzisku i w kaplicy w Ojcowie.

W Tygodniku Gość Niedzielny temat wydania: Życiem się nie manipuluje. Ponad dwa i pół miesiąca trwała walka o życie Polaka leżącego w brytyjskim szpitalu, który zmarł 26 stycznia. O granicach terapii uporczywej.
W Niedzieli temat główny wydania: O bliskości w czasach izolacji, oraz Między rozpaczą a nadzieją.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.