Ogłoszenia 17 stycznia 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Andrzej, brat Szymona Piotra, spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.”

Jutro w Kościoła rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: 19 I – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; – 21 I – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; -24 I – obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. W dniach 21 i 22 stycznia pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 18 I pn. w Ojcowie o 17. – w int. Amelii w 3 rocz. urodzin, o dar zdrowia i o Bożą opiekę, oraz za Mariusza o pomyślne wyniki badań, zdrowie i Boże bł.;
– 19 I wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Danutę Kaczmarczyk z domu Katarzyńska;
– 20 I śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Wiesława Morawskiego;
– 21 I czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Renaty z ok. 60 rocz. urodzin;
– 22 I w pt. w Grodzisku o 17. – za śp. Jana Herian;
– 23 I sb. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefa, Dorotę, Roberta i Pawła Parzelskich;
– 24 I niedziela
w Ojcowie

– o 8. – za Parafian;
– o 10. – za śp. Zygmunta Opalskiego; Będziemy się również modlić za poległych uczestników Powstania Styczniowego z ok. rocznicy wybuchu Powstania oraz za zmarłych członków Koła PTTK Ojców;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Marka Barańskiego, zam. Monika z rodziną.

Od poniedziałku – 18 stycznia rozpocznę wizytę duszpasterską w parafii zachowując porządek sanitarny.
Będzie to krótkie spotkanie połączone z modlitwą i błogosławieństwem domu. Jeżeli ze względów zdrowotnych ktoś chciałby odłożyć kolędę na inny czas proszę o kontakt.

W przyszłą niedzielę będziemy składać dodatkowe ofiary na pomoc dla Chorwacji z przyczyny trzęsienia ziemi jakie dotknęło ten kraj.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam temat: Powrót do ascezy. „Mniej znaczy więcej. Czy asceza zaczyna być modna? Czy jest to raczej efekt przejedzenia? Czego uczy nas tradycja Kościoła?
W Tygodniku Niedziela temat wydania: O potrzebie jedności wszystkich uczniów Chrystusa. Siedem ważnych ekumenicznych pytań.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego bł., licznych łask Bożych i zdrowia.