Ogłoszenia 2 kwietnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Pan Jezus powiedział do Marty: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki”.
Dzisiaj wspominamy dwunastą rocznicę „odejścia do domu Ojca” drogiego nam ojca św. Jana Pawła II. Prosimy, aby nasz święty Rodak czuwał i opiekował się Kościołem świętym i naszą Ojczyzną.

Przed nami dwa ostatnie tygodnie Wielkiego Postu, starajmy się ten czas przeżyć w wyciszeniu i na modlitwie, aby nasza radość ze Zmartwychwstania Chrystusa była pełna.
Droga Krzyżowa w Ojcowie w piątek o 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8 – nabożeństwo Gorzkich Żali. Dzisiaj kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję bardzo serdecznie ks. dr Adamowi Kłuśowi za poprowadzenie wielkopostnych rozważań i modlitwę razem z nami.

Z racji przypadającego w tym tygodniu pierwszego czwartku miesiąca, 6 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18. w Grodzisku – modlitwa o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Natomiast, w pierwszy piątek miesiąca, 7 kwietnia, spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.
Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa, proszę o przyniesienie na liturgię palm do poświęcenia.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 3 IV pn. – w Ojcowie o 18. – za śp. Ryszarda i Stanisławę Bosaków;
– 4 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę Śladowską, zam. rodz. Ziębów z Ojcowa;
– 5 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Andrzeja Gugulskiego;
– 6 IV czw. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla synowej z ok. 45 rocz. urodzin oraz o Bożą opiekę i potrzebne łaski dla wnuków;
– 7 IV pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Danutę Opalską, zam. dzieci;
– 8 IV w sob. w Ojcowie o 18. – za śp. Wacława Boronia w rocz. śm.;
– 9 IV w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Katarzynę, Piotra i Mieczysława Ciupiałów;
– o 10. – za Parafian;
– o 18. – za śp. Janinę Jankowską, Julię Hreniak i zm. z rodziny;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Stanisława Oleś w 4 rocz. śm.

Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do grobu Bożego. Możemy zakupić dzisiaj baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas w cenie 5 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

– W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Dom, którego już nikt nie pilnuje – Europa sparaliżowana terroryzmem.
– Osamotnieni, ale nie samotni – 12 lat temu zmarł Jan Paweł II. – Wielka tajemnica wiary – 100 lecie objawień w Fatimie. – Trudna historia relacji polski-ukraińskich.
– W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Co można zrobić z cierpieniem? Cierpienie można ofiarować jako zadośćuczynienie za grzechy – Maryja w Fatimie prosi o przyjęcie cierpienia. – Media oflagowane. Narodowość kapitału w mediach ma znaczenie. Dlatego np. Niemcy i Francuzi nie pozwalają, aby ktokolwiek obcy rządził ich mediami… – Akcja dekoncentracja. Jak sprawić, żeby zagwarantować w Polsce pluralizm idei? Co oznacza repolonizacja mediów?

Pani Grażynie Rodek, naszej organistce, składam najlepsze życzenia imieninowe wszelkich łask Bożych i Bożego bł. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam też najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Zaproszenie

Stowarzyszenie Przyjaciół Ojcowa zaprasza na koncert pieśni pasyjnych i wielkanocnych, przybliżających tajemnicę męki i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w wykonaniu Joanny Słowińskiej wraz z zespołem. W programie znajdą się kompozycje tradycyjne oraz autorskie będące współczesną refleksją – muzyczną i poetycką – osnutą wokół tajemnicy Wielkiego Piątku.

Koncert “Płaczcie Anieli” w wykonaniu Joanny Słowińskiej odbędzie się w Kaplicy na Wodzie w Ojcowie w sobotę w dniu 8 kwietnia 2017 o godzinie 19:00.

Wszystkich gorąco zapraszamy!

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.