Ogłoszenia 19 marca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Pan Jezus powiedział do Samarytanki: „ Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu”.

Zapraszam w czasie Wielkiego Postu do udziału w nabożeństwach pokutnych:
Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i rekolekcjach.
Droga Krzyżowa w Ojcowie w piątki o 16.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8 nabożeństwo Gorzkich Żali.
Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w Ojcowie w dniach od 31 marca do 2 kwietnia.

– 20 III w poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, a 25 III w sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

– 20 III pn. – w Ojcowie o 17. – za Parafian;
– 21 III wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefę, Balbinę i Franciszka Katarzyńskich;
– 22 III śr. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla synowej w 45 rocz. urodzin oraz o potrzebne łaski dla wnuków;
– 23 III czw. Msza św. tylko rano o 7. w kaplicy św. Br. Alberta;
– 24 III pt. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Bożą opiekę dla rodziny Opalskich;
– 25 III w sob. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Mai z ok. 3 rocz. urodzin i w int. jej rodziny;
– 26 III w niedzielę

– o 8. – za śp. Helenę Śladowską, zam. mieszkańcy Ojcowa;
– o 10.– za śp. Janinę i Wiesława Adamczyków;
   w Grodzisku:
– o 12.  – za śp. Stefanię, Franciszka Domagalskich i ich syna Mariana.

Dziękuję za złożoną w zeszłą niedzielę ofiarę na misje „Ad Gentes” w wysokości 655 zł.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
– W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Matka Boża przemówiła we włoskim mieście Civitavecchia 22 lata temu. Z figurki Matki Bożej przywiezionej z Medjugorie zaczęły spływać krwawe łzy; – Św. Józef – wzór do naśladowania; – Moja przygoda ze Świętymi – świadectwo pewnej mamy;- Nazaret – tam wszystko się zaczęło. Nie byłoby Golgoty, gdyby nie było
Wcielenia.
– W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Pokutujcie. Orędzie Fatimy. Jak odczytać proroctwo o nawróceniu Rosji? – Dokoła szalała śmierć – cud w Hiroszimie. Przeżyli nuklearne piekło dzięki Maryi; – Zamknij się i się módl – największa walka nie dokonuje się w świetle reflektorów. Bóg słyszy słowa wypowiadane w ukryciu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.