Ogłoszenia 5 kwietnia 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową – Męki Pańskiej

Słowo życia z dzisiejszej aklamacji przed Ewangelią: „Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.”

Niedziela Palmowa rozpoczynamy Wielki Tydzień. Pragniemy przez rozważanie Męki Pańskiej, modlitwę i wyciszenie wejść w tajemnicę naszego odkupienia. Łączmy się w tym szczególnym czasie w modlitwie dzięki transmisjom telewizyjnym, radiowym lub w internecie, abyśmy, choć w odosobnieniu, w naszych domach, mogli wzrastać w wierze.
Przez stronę parafialną, na YouTubie, możemy też wysłuchać krótkich rozważania Księdza Proboszcza. W ten sposób chcę być blisko z Wami i wspólnie przeżywać tajemnice naszego zbawienia. Codziennie, 30 min. przed wieczorną liturgią jest adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Triduum Paschalne będziemy w tym roku celebrować w kościele w Grodzisku:
– 9 IV – w Wielki Czwartek o 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej;
– 10 IV – w Wielki Piątek o 18.00 – Droga Krzyżowa, a następnie liturgia Męki Pańskiej: liturgia słowa, odsłońcie Krzyża, Komunia św., adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy;
– 11 IV – w Wielką Sobotę od godz. 10.00 – przejazd ks. Proboszcza wzdłuż parafii od strony Doliny Zachwytu i poświęcenie pokarmów wielkanocnych, w Grodzisku ok. godz. 11. Proszę, abyście stanęli przy bramach do waszych domów. W Wielki Piątek i W. Sobotę, Kościół nie sprawuje Eucharystii;
– 11 IV – Msza św. Wigilii Paschalnej w Grodzisku o godz. 18.00;
– 12 IV – w Niedzielę Zmartwychwstania – Msza św. Rezurekcyjna w Ojcowie o godz. 6.00, ale bez procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. o 10.00 i 18.00 w Ojcowie i o 12.00 w Grodzisku.
W drugi dzień Świąt Wielkanocy, Msze św. w porządku niedzielnym.

Przypominam, że od kwietnia do października w niedziele jest sprawowana dodatkowa Msza św. w Ojcowie o godz. 18.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 6 IV pn. w Ojcowie o 18. – w int. ofiarodawcy;
– 7 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Helenę i Czesława Niemiec;
– 8 IV śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski dla Zygmunta w 60 rocz. urodzin;
– 9 IV czw. w Grodzisku o 18. – za ks. Proboszcza o Boże bł., dary Ducha Świętego i zdrowie, zam. parafianie;
– 11 IV sb. w Grodzisku o 18. – o uwolnienie od pandemii koronowirusa oraz o powrót ludzi do Boga;
– 12 IV niedziela
w Ojcowie:

– o 6. – o Boże bł. dla wspólnoty parafialnej i pokój życia wiecznego dla zmarłych;
– o 10. – za śp. Tomasza Kemona i za zm. z rodziny;
– o 18. – za śp. Stanisława i Kazimierę Styrylskich;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Mieczysława i Janinę Jankowskich, Julię Hreniak.

Zachęcam, abyśmy zakupili baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas Diecezjalną. Możemy podejść do kościoła w Grodzisku, gdzie są one wystawione w przedsionku, cena 5 zł. Proszę też o ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Za tydzień ukarze się świąteczne wydanie Gościa Niedzielnego. Ponadto, możemy czytać prasę katolicką przez strony internetowe Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Uwaga: Msze św. w naszej parafii odbywają się w normalnym porządku.

Stosujmy się do poleceń władz. Komunię św. możemy przyjąć na rękę i spożyć ją od razu przy kapłanie. Zawsze możemy poprosić kapłana o spowiedź św. Na „znak pokoju” skłaniamy wzajemnie do siebie głowy.