Ogłoszenia 15 marca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: Jezus powiedział do Samarytanki: „Kto będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem tryskającym ku życiu wiecznemu.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 17 III – św. Patryka, biskupa; – 19 III – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
W okresie Wielkiego Postu zapraszam w piątki na Drogę Krzyżowa o godz. 16.30 w Ojcowie, a w niedziele po Mszy św. o godz. 8 na nabożeństwo „Gorzkich żali”.
Zachęcam też, aby w całym okresie wielkopostnym zachować abstynencję od alkoholu lub też podjąć inne formy umartwienia w intencjach własnych, Polski i Kościoła.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 16 III pn. – o 7. rano w kaplicy św. Br. Alberta – za Parafię; – o 17. w Ojcowie – w 40 rocz. urodzin Krystiana o Boże bł. i potrzebne łaski oraz o opiekę Matki Bożej, zam. żona z dziećmi;
– 17 III wt. o 17. w Ojcowie – w int. ofiarodawcy;
– 18 III śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Józefę Guzik i Józefa Parzelskiego;
– 19 III czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Józefa, Mariannę i Zbigniewa Kasprzyków, za zm. z rodziny oraz za Józefa Dońka;
– 20 III pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Małgorzatę i Wincentego Mosurek, Helenę i Wojciecha Boroniów;
– 21 III sb. w Ojcowie o 11. – ślub Barbary Kapela i Grzegorza Jamrozika; – o 17. w Ojcowie – z okazji 60 rocz. urodzin Celiny o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 22 III niedziela
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Józefa Synowca i Juliana Szwajcowskiego; – o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich oraz Janinę i Wiesława Adamczyków;
w Grodzisku
– o 12. – za śp. Franciszka, Mariana i Stefanię Domagalskich.

Dziękuję za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na dzieło misyjne „Ad Gentes” w wysokości 498 zł. Dziękuję też trzem rodzinom za ofiary na potrzeby parafii po 100 zł oraz jednej rodzinie w wysokości 2 tyś zł. Bóg zapłać.
Proszę o dodatkowe ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecam trzecią część z cyklu: zaproszenie na rekolekcje wielkopostne z Prymasem Tysiąclecia Stefanem Wyszyńskim: „Skazany”. Ponadto temat Gościa: Czy Komunia św. jest na rękę? W tygodniu Niedziela temat numeru: Pobożność po męsku. Św. Józef patron mężczyzn; Duchowość po męsku; oraz Mężczyźni w Kościele.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkich łask Bożych.

Uwaga:

  • Msze św. w naszej parafii odbywają się w normalnym porządku.
  • Stosujmy się do poleceń, aby nie tworzyć skupisk.
  • Komunię św. możemy przyjąć na rękę i spożyć ją od razu przy kapłanie.
  • Zawsze możemy poprosić kapłana o spowiedź św.
  • Na „znak pokoju” skłaniamy wzajemnie do siebie głowy.
  • Możemy uczestniczyć we Mszy św. stojąc na zewnątrz kościoła.
  • Gdy czujemy się źle, pozostańmy w domu.