Ogłoszenia 22 grudnia 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami”.

Kończy się czas adwentu i naszego duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Trwajmy jednak na modlitwie i w przyjaźni z Bogiem. Kto jeszcze nie przystąpił do sakramentu pokuty i pojednania zachęcam, aby to uczynił niezwłocznie. Do spowiedzi można przystąpić codziennie przed lub po Mszy św. wieczornej.

Przed nami 24 grudnia spotkanie w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole oraz noc Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynając wigilijną wieczerzę pamiętajmy, aby zacząć ją od przeczytania tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa Chrystusa i od modlitwy za bliskich, biednych i za zmarłych.

Msza św. w noc Narodzenia Pańskiego, Pasterka 24 XII

– w Grodzisku o godz. 22.
– w Ojcowie o godz. 24.
W dzień Narodzenia Pańskiego – 25 XII i w drugi dzień Świąt – 26 XII,
Msze św. jak w niedzielę o godz. 8 i 10 w Ojcowie oraz o 12 w Grodzisku.
Serdecznie zapraszam.

Od Mszy św. w noc Narodzenia Pańskiego zaczynamy nowy, radosny czas – Okres Narodzenia Pańskiego. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 25 XII – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; – 26 XII – św. Szczepana, pierwszego męczennika; – 27 XII – św. Jana Ap. i Ewangelisty; – 28 XII – świętych Młodzianków, męczenników; – 29 XII – w I-szą niedzielę po Narodzeniu Pańskim – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

– 23 XII pn. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 24 XII wtorek
o 22. – za śp. Andrzeja i Helenę Starczyńskich, Janinę i Wiesława Adamczyków;
w Ojcowie o 24. – za Parafian;
– 25 XII środa

– o 8. – za śp. Michalinę Staroń;
– o 10 – za śp. Stanisława Siudy;
– o 12. – za śp. Ewę Madejską, Stanisława i Stanisławę Madejskich;
– 26 XII czwartek

– o 8. – int. wolna;
– 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
– o 12. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla Eweliny w 30 rocz. urodzin;
– 27 XII pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysław i Stanisława Adamczyków, Mariannę i Józefa Witek oraz Michalinę i Franciszka Pytel;
– 28 XII sb. w Grodzisku o 15. – w int. Błażeja Dawida Dudy, Msza św. i chrzest;
– 29 XII niedziela

– o 8. – o Boże bł. dla rodziny Pawła i Małgorzaty oraz Przemysława i Eweliny i dla całej rodziny;
– o 10 – za śp. Michalinę Staroń, zam. pracownicy Zajazdu Zazamcze;
– o 12. – za śp. Władysława i Kazimierza Dziedziców, Agnieszkę i Tomasza Parzniewskich.

Polecam świąteczne wydanie prasy katolickiej.
Tygodnik Niedziela szuka odpowiedzi na pytanie: jak to było z narodzenie Syna Bożego? Do numeru dołączono płytę z kolędami Golec Uorkiestra.
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł o żłóbku betlejemskim: Prosty znak wiary.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.