18 września 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 20 IX – świętych Andrzeja Kim, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników koreańskich; – 21 IX – święto św. Mateusza, Ap. i Ewangelisty; – 23 IX – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

– 19 IX pn. o 7. w Kaplicy św. Br. Alberta w Ojcowie;
– 20 IX wt. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna w int. Klaudiusza z ok. 20 rocz. ur. o Boże bł. ;
– 21 IX śr. w Grodzisku o 18.30 – o zdrowie i Boże bł. dla Alicji z ok. przyjęcia chrztu św. i w int. jej rodziców. Przed Mszą św. nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy;
– 22 IX czw. w Ojcowie o 18.30 – za śp. Marię i Piotra Boroniów, i za zm. z rodziny;
– 23 IX pt. w  Ojcowie o 16. – ślub Anny Kawula i Mariana Kowalika;
– o 18.30 w Ojcowie – o zdrowie i Boże bł. dla Agaty z ok. 75 rocz. ur. Przed Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego;
– 24 IX sob. w Ojcowie o 14. – ślub Małgorzaty Anderskiej i Damiana Koguta;
– o 18. w Grodzisku – o Boże bł. i opiekę MB dla rodziny;
– 25 IX niedziela

– o 8. – za śp. Rozalię i Jana Dulewiczów, Stanisława i Rosę Dulewiczów, Mariannę Kopcińską;
– o 10. – za śp. Michalinę i Mariana Żurek, i ich wnuka Szymona;
– o 18. – za śp. Sławomira Tarnówkę w 7 rocz. śmierci;
– o 12. – za śp. Piotra Tarnówkę w 6 rocz. śmierci. Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Alicja Pełechacz i Emilia Bartel.

Dzisiaj po Mszy św. składamy dodatkowe ofiary na pomoc rodzinom i osobom poszkodowanym w sierpniowym trzęsieniu ziemi we Włoszech.

Tygodnik Gość Niedzielny w reportażu z Accumoli we Włoszech ukazuje życie po trzęsieniu ziemi. Tygodnik Niedziela w artykule „Człowiek w świecie reklamy” pisze o manipulacji w świecie mediów.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.