Ogłoszenia 29 września 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 30 IX – św. Hieronima, bpa i dra Kościoła; – 1 X – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; – 2 X – śś. Aniołów Stróżów; – 4 X – św. Franciszka z Asyżu; – 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

– 30 IX pn. w Grodzisku o 18. – za śp. Wojciecha Karlika;
– 1 X wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Romana Wilka, zam. rodz. Stawiarskich i Kosków;
– 2 X śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Pauliny i Grzegorza z ok. 3 rocz. ślubu oraz z podziękowaniem za ukończenie studiów i Bożą opiekę dla Agnieszki;
– 3 X czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Franciszka Jankowskiego;
– 4 X pt. w Grodzisku o 16. ślub – Klaudii Książek i Jakuba Martyniaka; – o 18. w Ojcowie – za śp. Mariannę pasternak w 8 rocz. śm. i Mariannę Brzezińską;
– 5 X sb. w Ojcowie o 14. ślub – Anny Krzynówek i Rafała Baranek; – o 18. w Ojcowie – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Witolda z ok. 1-rocz. urodzin;
– 6 X niedziela

– o 8. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Teresy i Członków Koła Różańcowego;
– o 10 – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 16. – za śp. Józefę Katarzyńską;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Nikoli w 1-rocz. urodzin.

We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Marce Bożej i modlitwie różańcowej.
Zachęcam, abyśmy w naszych kościołach lub w kręgu rodzinnym modlili się na różańcu. To modlitwa najmilsza Matce Bożej. W 1-szy piątek miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30. Zapraszam.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej
Tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.