17 lipca 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 20 VII – św. Czesława, prezbitera;
– 22 VII – św. Marii Magdaleny;
– 23 VII – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
– 24 VII – św. Kingi, dziewicy.

– 18 VII pn. w Grodzisku o 18. – w 1 rocz. ślubu Pauliny i Łukasza, o liczne łaski w życiu małżeńskim oraz o zdrowie i Bożą opiekę dla Martynki, zam. rodzice;
– 19 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Wincentego Parzelskiego;
– 20 VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Wiktorię Grzybowską;
– 21 VII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Jadwigę Szafran;
– 22 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefa Łabędzkiego;
– 23 VII sob.
w Grodzisku  – o 15. – ślub Anny Fejfer i Wojciecha Śiwka;
w Ojcowie – o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Heleny i Zdzisława w 35 rocz. ślubu, zam. dzieci;
– 24 VII niedziela

– o 8. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 10. – w 15 rocz. ślubu Jolanty i Jarosława o zdrowie i Boże bł.;
– o 12. – za śp. Michalinę i Mariana Żurek, Kazimierę i Stanisława Miodek, zam. wnuczka z rodz.; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Szymon Zabiegaj.

W Tygodniku Niedziela polecam artykuł o naszej kaplicy „na Wodzie”: „Św. Józef Rzemieślnik w Ojcowie”. Z tygodnika Gość Niedzielny polecam artykuł o kolegiacie św. Anny w Krakowie – „Akademia świętych”.

W przyszłą niedzielę z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów w Grodzisku po Mszy św. o godz. 12.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.