26 czerwca 2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha. Ty masz słowa życia wiecznego.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 28 VI – św. Ireneusza, bpa i męczennika;
– 29 VI – Uroczystość Św. Ap. Piotra i Pawła;
– 1 VII – I-szy piątek miesiąca, modlitwa do NSJ;
– 3VII – św. Tomasza Ap.

– 27 VI pn. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Władysławy Żuchowicz z ok. im., zam. córka Katarzyna z rodziną;
– 28 VI wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Stanisława Morawskiego, zam. syn Krzysztof;
– 29 VI śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra Tarnówkę z ok. im.;
– 30 VI czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Piotra Katarzyńskiego, zam. córka;
– 1 VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Halinę i Tadeusza; od 17.30 – spowiedź święta;
– 2 VII sob. w Ojcowie o 17. – w 25 rocz. ślubu Renaty i Dariusza Gamrat, o zdrowie i Boże bł. na dalsze lata życia i o Bożą opiekę dla rodziny; – o 18. w Ojcowie – w 1 rocz. ślubu Justyny i Grzegorza Żurek oraz w 5 rocz. ślubu Iwony i Rafała Leszczyńskich, o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski;
– 3 VII niedziela

– o 8. – za śp. Andrzeja, Helenę Starczyńskich i Janinę Adamczyk;
– o 10. – śp. Wacława Jakubka;
– o 12. – o zdrowie i Boże bł. dla Krystyny z ok.70 rocz. ur., zam. dzieci.

Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Aleksandra Madejska, c. Roberta, zam. w Ojcowie oraz Paweł Drozdzowski, s. Wita, zam. w Skale, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego związku jest zobowiązany powiadomić urząd parafialny.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Z Tygodnika Niedziela polecam artykuł „Grób Piotra, czyli Skały”, o grobie Piotra Ap. i zbudowanej nad nim bazylice cesarza Konstantyna. Tygodnik Gość Niedzielny do wydania dołącza płytę z filmem „Ufam Tobie”. Autorzy dokumentu zjechali cały świat, by dotrzeć do świadków wiary i pokazać miłosierdzie Boże.

Zbieramy podpisy do petycji o ograniczeniu handlu w niedziele, listy są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.