29 maja 2016 r.

29Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– 31 V – święto Nawiedzenia NMP; – 1VI – św. Justyna, męczennika;
– 2 VI – oktawa Uroczystości Bożego Ciała;
– 3 VI – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
– 4 VI – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
W oktawę Uroczystości Bożego Ciała w czwartek, zapraszam na Mszę św. z procesją do czterech ołtarzy do Grodziska na godz. 18. Proszę mieszkańców Grodziska Górnego, Grodziska Dolnego i Młynów o przygotowanie ołtarzy wystawienia Najśw. Sakramentu. Proszę też dzieci do sypania kwiatków podczas procesji. Dziękuję natomiast tym wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała w ostatni czwartek. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom za udział w procesji i sypanie kwiatków. Dziękuję tym spośród nas, dzięki którym mogliśmy głęboko przeżyć tę uroczystość.
Z racji I piątku miesiąca zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.30 do Ojcowa.

– 30 V pn. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i liczne łaski Boże dla Franciszka z ok. 3 rocz. chrztu św.; – 31 V wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jadwigę Szafran;
– 1 VI śr. – w Ojcowie  o 18. – za śp. Jadwigę Szafran, zam. rodz. Chmielewskich i Saków; – 2 VI czw. w Grodzisku o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla Andrzeja i Joanny;
– 3 VI pt. w Ojcowie o 18. – z ok. 17 rocz. ur. Franciszka o Boże bł. i opiekę Matki Bożej, zam. rodzice; – 4 VI sob. w Grodzisku o 16. – ślub Katarzyny Srebnickiej i Łukasza Sliż; – o 18. w Grodzisku – za śp. Kazimierę i Jana Blasińskich, Marię i Piotra Boroniów;
– 5 VI niedziela

– o 8. – o Boże bł. dla rodziny za wstawiennictwem św. Antoniego;
– o 10. – śp. Stanisławę i Ryszarda Bosaków oraz Zdzisława Witka; – o 15.30 – ślub Klaudii Półtorak i Konrada Misiura;
– o 18. – za Joannę i Tomasza z ok. 2 rocz. ślubu, o zdrowie i potrzebne łaski;
– o 12. – za śp. Piotra, Mariannę, Edmunda i Stanisława Boroniów.

W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce będziemy obchodzić po raz dziewiąty Święto Dziękczynienia pod hasłem „Chrzest darem miłosierdzia”. W tym dni złożymy też dodatkowe ofiary na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Jeśli ktoś posiada zużyty sprzęt elektroniczny, to proszę o przywiezienie go w tym tygodniu na Grodzisko. Zostanie on przekazany na cele charytatywne.

Dzisiaj w Ojcowie o 16.30 Koncert Majowy w ośrodku dydaktycznym OPN.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.