Ogłoszenia 3 marca 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą


Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza:
„Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: 4 III – święto św. Kazimierza Królewicza; – 6 III – Środa Popielcowa, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu; – 7 III – św. męczennic Perpetuy i Felicyty; – 8 III – św. Jana Bożego, zakonnika.

Porządek Mszy św. w tym tygodniu:
– 4 III pn. w Kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian; – w Ojcowie o 18. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 5 III wt. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 6 III śr. w Ojcowie o 17 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 7 III czw. w Ojcowie o 18 – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 8 III pt. w Ojcowie o 17. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla mamy i dziecka;
– 9 III sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana, Agatę, Jana, Jadwigę i Mikołaja Katarzyńskich;
– 10 III w niedzielę
w Ojcowie:

– o 8. – za śp. Mieczysława Srokę w 4 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Andrzeja Łapkę;
w Grodzisku
– o 12. – za byłych uczniów ze szkoły w Czernichowie, których skrzywdzono przez niewłaściwą ocenę i którym nie pozwolono ukończyć szkoły.

6 III w Środę Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. Zapraszam na Mszę św. do Ojcowa na godz. 17. 8 III w piątek o godz. 16.30 w Ojcowie – Droga Krzyżowa. W niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 8 – nabożeństwo „Gorzkich żali”. W czasie Wielkiego Postu będziemy się przygotowywać do przeżycia tajemnicy paschalnej poprzez udział w nabożeństwach pokutnych, w rekolekcjach oraz poprzez osobiste nawrócenie.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Tygodnik Niedziela polecam artykuł: Bądźcie apostołami i misjonarzami. O wyzwaniach dla Kościoła i wskazówkach do pracy duszpasterskiej po doświadczeniach ŚDM w Panamie. Rozmowa z biskupem kieleckim Janem Piotrowskim .
W Tygodniku Gość Niedzielny polecam artykuł: Stan normalności. Czym jest łaska uświęcająca i dlaczego bez niej nie można dobrze żyć?

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składam najlepsze życzenia pokoju, radości, zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.