Ogłoszenia 24 grudnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Ewangelii św. Łukasza: Anioł rzekł do Maryi: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida.”

Dzisiejszą niedzielą kończymy czas Adwentu w życiu Kościoła, czas oczekiwania na przyjście Pana.
Przed nami spotkanie przy wigilijnym stole i noc Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynając wigilijną wieczerzę pamiętajmy, aby zacząć ją od przeczytania tekstu biblijnego o narodzeniu Jezusa Chrystusa i od modlitwy za bliskich, biednych i za zmarłych.

Msza św. w noc Narodzenia Pańskiego, Pasterka, dzisiaj w Grodzisku o godz. 22.  i w Ojcowie o godz. 24. W dzień Narodzenia Pańskiego 25 XII i w drugi dzień Świąt 26 XII, Msze św. jak w niedzielę o godz. 8 i 10 w Ojcowie oraz o 12 w Grodzisku. Serdecznie zapraszam.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 25XII – Uroczystość Narodzenia Pańskiego; – 26XII – św. Szczepana, pierwszego męczennika; – 27XII – św. Jana Ap. i Ewangelisty; – 28XII – świętych Młodzianków, męczenników; – 31XII – Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa oraz św. Sylwestra I, papieża.

– 25 XII pn.
– o 8. – o zdrowie i Boże bł. dla Ewy i Adama;
– o 10. – za śp. Sławomira Tarnówkę;
w Grodzisku  o 12. – za śp. Stanisława Siudy;
– 26 XII wt.
– o 8. – za śp. Jana Glanowskiego;
– o 10. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Marii Gęgotek, dla jej dzieci i wnuków, oraz za śp. Kazimierza, zam. kuzynka z rodziną; Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Brunon Przysiecki;
w Grodzisku  o 12. – za śp. Konrada Tokaj, za. chrzestna z rodziną;
– 27 XII śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Władysławę i Stanisława Adamczyków oraz Mariannę i Józefa Witek;
– 28 XII czw. w Ojcowie o 16. – za śp. Jana Glanowskiego, zam. pracownicy OPN;
– 29 XII pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Jana Glanowskiego, zam. przewodnicy ojcowscy;
– 30 XII sb. w Grodzisku o 17. – int. wolna, Msza św. dziękczynno – przebłagalna na zakończenie roku 2017;
– 31 XII w niedzielę
– o 8. – za śp. Wiktorię, Adama i Antoniego Konwalenko;
– o 10. – za śp. Konrada Tokaj, zam. kuzyn Dawid;
– o 12.  – za Parafian.

Wizyta duszpasterska w Parafii, tzw. kolęda, w dniach 5, 6 i 7 stycznia.

W tygodniku Gość Niedzielny temat numeru: „Słowo między nami” – Dlaczego warto poznawać zarówno Boże, jak i ziemskie oblicze Maryi i Jezusa. Do wydania dołączono teksty modlitw na wigilijny wieczór.
W tygodniku Niedziela temat numeru – Bóg się rodzi. Dołączono również płytę z kolędami Arki Noego i kalendarz ze św. Janem Pawłem II.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.