Ogłoszenia 16 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Słowo życia z Listu św. Pawła do Filipian: „O nic się nie martwcie, ale w każdej sprawiewasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem”.
W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy – 21 XII – św. Piotra Kanizjusza, kapłana i dra Kościoła. W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się szczególnie o życie chrześcijańskie rodzin. Prosimy o umocnienie wzajemnej miłości w rodzinach oraz o wzrost wiary. Prosimy też o rozeznanie powołania do życia w małżeństwie dla narzeczonych.
– 17 XII pn. wkaplicy św. Br. Alberta o 7. – Msza św. za Parafian; – o 17. wGrodzisku – o dar zdrowia dla Anny, zam. mąż;
– 18XII wt. w Ojcowie o 17. – int. wolna;
– 19XII śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Zofię Bartkiewicz;
– 20 XII czw. w Ojcowie o 17.– za śp. Janinę Byczek w 3 rocz. śm.;
– 21 XII pt. w Ojcowie o 17.– w intencji zamawiającego;
– 22 XII sob. w Ojcowie o 17. –o Boże bł. i zdrowie dla Małgorzaty;
– 23 XII w niedzielę
– o 10. – za śp. Kazimierza,Zofię i Mieczysława;
– o 12. – za śp. Adelę i Zygmunta Jankowskich.
W sobotę 22 grudnia o godz. 16. w Ojcowie – nabożeństwo pokutne. Będzie to okazja, aby przez przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania przygotować się do dobrego i radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
Dziękuję za ofiary złożone na prace w parafii: 2 rodzinom w wysokości 100 zł. W obecnej chwili są wykonywane bariery metalowe zabezpieczające urwiska w Grodzisku. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki pieniędzy na Pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano kwotę 570zł. Dziękuję też za ofiary za świece caritas i za opłatki. Bóg zapłać.
Kto jeszcze chciałby nabyć świece wigilijnej pomocy, opłatki, czy sianko pod wigilijny obrus, to są one wyłożone na ławce przy wyjściu z kościoła. Proszę o pomoc w ubieraniu choinek i szopek: dzisiaj o godz. 15 w Grodzisku, a w sobotę o godz. 10 w Ojcowie.
W Tygodniku Niedziela polecam rozważania na Adwent: Wiara własnej produkcji oraz Adwent i co dalej?
W Gościu Niedzielnym polecam rozważanie: Duchowy duet: męstwo i wiedza. Do wydania dołączono płytę – Najpiękniejsze kolędy.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, zdrowia i licznych łask Bożych.