Ogłoszenia 5 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z dzisiejszej Ewangelii św. Jana: „Jezus powiedział do tłumu: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 6 VIII – Święto Przemienienia Pańskiego; – 8 VIII – św. Dominika, kapłana; – 9 VIII – św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; – 10 VIII – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto; – 11 VIII – św. Klary, dziewicy.

– 6 VIII pn. w Ojcowie o 18. – za śp. Teodora i Stanisława Kantorów;
– 7 VIII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. mama;
– 8 VIII śr. w Ojcowie o 16. – ślub Małgorzaty Piejko i Macieja Pabiana; – o 18. w Grodzisku – w int. rodziny o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 9 VIII czw. w Ojcowie o 18. – w 15 rocz. ślubu Małgorzaty i Mariusza Wilków o Boże bł. i liczne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym;
– 10 VIII w pt. w Ojcowie o 15.- chrzest Juliana Ruman; – o 18. w Grodzisku – o Boże bł. i zdrowie dla Marii i Włodzimierza w 50 rocz. ślubu;
– 11 VIII w sob.
– o 14.30 w Ojcowie – ślub Natalii Woźniak i Tomasza Gruszki;
– o 16.00 w Ojcowie – ślub Klaudii Nabagło i Damiana Majki;
– o 18. w Grodzisku – w 1-szą rocz. ślubu Moniki i Damiana o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 12 VIII w niedzielę

– o 8. – za śp. Włodzimierza Żurka;
– o 10. – o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Karoliny w 11 rocz. ur. oraz dla Martyny i Wiktorii, zam. dziadkowie; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Maria Bogacz;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Heleny i Mariana Rogowskich w 40 rocz. ślubu.

Msza św. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, Grupa Śródmieście
– 7 VIII we wtorek o godz. 9.30 w Bramie Krakowskiej.

W imieniu rodziców 11- miesięcznej Amelii Szymczyk dziękuję serdecznie za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na operację lewej dłoni dziecka w wysokości prawie 2600 zł. Dziękuję też, z ofiary złożone w Grodzisku podczas poświęcenia pojazdów. Ofiary te będą przeznaczone na prace remontowe w parafii.

Zapraszam na uroczystość odpustową – Wniebowzięcia MNP do Grodziska, 15 VIII na godz. 12.
Po Mszy św. kiermasz parafialny.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W Tygodniku Niedziela temat numeru: Europa ducha – o św. Edycie Stein i Historyczne próby jednoczenia Europy.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: od 4 sierpnia do 11listopada – 100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości: „Kocham. Nie piję.”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.