Ogłoszenia 22 lipca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ps 23: „Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie, … Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć, orzeźwia moją duszę.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 23 VII – świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto; – 24 VII – św. Kingi, dziewicy; – 25 VII – św. Jakuba Ap., święto; – 26 VII – św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

– 23 VII pn. w kaplicy św. Br. Alberta o 7. – za Parafian, – w Ojcowie o 18. – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. chrzestna Domagalska Krystyna;
– 24 VII wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Wojtasika w 1 rocz. śm., za Stanisławę i syna Marka, za Władysława, Czesława Bubaków i Mariana Skwarę;
– 25 VII śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Krzysztofa Wawro;
– 26 VII czw. w Grodzisku o 17. – o Boże bł. i zdrowie dla Regelindy – Anny z ok. im. i rocz. chrztu;
– 27 VII w pt. w Ojcowie o 18. – o nowe i święte powołania do kapłaństwa;
– 28 VII w sob. w Ojcowie o 12. – Msza św. i chrzest Jana Sowula; – o 14. – ślub Pauliny Kuchniak i Marcina Bednarza; – o 18. w Ojcowie – za śp. Tadeusza Jasińskiego, zam. rodz. Superniaków;
– 29 VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Annę Bosak i Annę Kwintę;
– o 10. – za śp. Władysława i Mariannę Tokaj, Konrada i Ryszarda Tokaj; podczas Mszy św. chrzest przyjmie Julia Ostachowska;
– o 12. – za śp. Kazimierę i Stanisława Miodek, Michalinę i Mariana Żurek, zam. wnuczka z rodz.

W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców
, poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 12. w Grodzisku. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na prace w remontowe w parafii.
Również w przyszłą niedzielę będziemy pomóc wesprzeć akcję zbierania pieniędzy na operację lewej dłoni 11-miesięcznego dziecka Amelii Szymczyk z Olkusza. Zbiórka funduszy przy kaplicy w Ojcowie i kościele w Grodzisku. Więcej informacji na stronie: www.facebook.com/aaameliaszymczyk/

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W Tygodniku Niedziela temat wydania: Na drogach Europy. Polecam dwa artykuły: Tęsknota do Jezusa – o św. Brygidzie Szwedzkiej oraz Europa wykuta w marszu – o szlaku pielgrzymim św. Jakuba do Composteli. W Gościu Niedzielnym polecam wywiad z Józefem Skrzekiem, multiinstrumentalistą, wokalistą i kompozytorem – Jestem człowiekiem wierzącym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.