Ogłoszenia 22 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Jezus powiedział: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce.”
Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. To dzień, w którym szczególnie modlimy się o nowe i święte powołania do kapłaństwa. Prosimy też, Jezusa Chrystusa, aby umocnił w powołaniu tych, którzy już pełnią posługę kapłańską, aby byli pasterzami na wzór Chrystusa.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 23 IV – Uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, Patrona Polski; – 24 IV – św. Jerzego męczennika; – 25 IV – św. Marka Ewangelisty, święto;

– 23 IV pn. o 7. – w Kaplicy św. Br. Alberta – za Parafian; w Ojcowie o 18. – o Boże bł. i zdrowie dla Jerzego;
– 24 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Annę w rocz. śm. oraz Józefa Paczyńskich i za zm. z rodziny Gądków i Paczyńskich;
– 25 IV śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł. i uwolnienie od złych wspomnień dla Aleksandra;
– 26 IV czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Martę i Mieczysława Morawiec;
– 27 IV w pt. w Ojcowie o 16.30 – chrzest Alicji Wioletty Adamskiej;
– 28 IV w sob. w Ojcowie
– o 12. – ślub Eweliny Suchanek i Michała Niemczykiewicza;
– o 13.30 w Grodzisku – chrzest Mikołaja Gabriela Bednarskiego oraz w int. o zdrowie i Boże bł. dla rodzin Kurnyta i Bednarskich;
– o 18. w Ojcowie – za śp. Zofię Siudy;
– 29 IV w niedzielę

– o 8. – za śp. Jadwigę Szafran w 2 rocz. śm.;
– o 10. – w int. Agaty i Jacka w 30 rocz. ślubu, o zdrowie i Boże bł. w dalszym życiu małżeńskim, zam. rodzice;
– o 12. – w int. Justyny i Pawła o Boże bł. oraz o opiekę Bożą dla dziecka.

Zapraszam serdecznie dzisiaj na godz. 18.50 do Ojcowa do Kaplicy na koncert Chóru Dziecięcego ze Szkoły im. Św. Filipa Neri z Budapesztu. Chór zaśpiewa również podczas Mszy św. o godz. 18. Koncert potrwa ok. 40 min.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W tygodniku Niedziela polecam wywiad z ks. Mieczysławem Niepsujem o Hannie Chrzanowskiej, krakowskiej pielęgniarce, w związku z mającą się odbyć w sobotę 28 kwietnia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia jej beatyfikacją.
W Gościu Niedzielnym temat wydania: „Rodzinne plusowanie. Czy program 500 Plus zmienił polską rodzinę?”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.