Ogłoszenia 1 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan: „Bracia: Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus, zasiadający po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi.”
Mszą Wigilii Paschalnej i procesją rezurekcyjną wkroczyliśmy w Okres Wielkanocny. Przed nami pięćdziesiąt dni radości wielkanocnej, aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Natomiast sama oktawa Uroczystości Zmartwychwstania jest obchodzona w Kościele jako jedna uroczystość. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w porządku niedzielnym. Składane w tym dniu ofiary są przeznaczone na KUL. 2-go kwietnia przypada również 13 rocz. śmierci św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

– 2 IV pn.
– o 8. – za śp. Bogumiła Odrobińskiego;
– o 10 – za śp. Jana i Bronisława Rupów, Zofię Kyzioł, Krzysztofa i Waldemara Krawców;
– o 18. – za śp. Halinę Lenartowicz;
w Grodzisku– o 12. – za śp. Konrada Tokaj, zam. dziadkowie;
– 3 IV wt. w Ojcowie o 18. – za śp. Ryszarda i Stanisławę Bosaków;
– 4 IV śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Anielę, Stanisława i Adama Rogóż;
– 5 IV czw. w Ojcowie o 18. – w 10 rocz. ślubu Anny i Marcina, o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski w dalszym życiu małżeńskim i rodzinnym;
– 6 IV w pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefę, Antoniego i Wacława Boroniów;
– 7 IV w sob. w Grodzisku o 14. – w int. Żołnierzy Niezłomnych, o zdrowie i Bożą opiekę dla żyjących i o pokój życia wiecznego dla poległych i zmarłych, zam. Stowarzyszenie Moja Polska; – o 15. w Grodzisku – chrzest przyjmą Tomasz Dymacz i Bruno Chmiest;
– 8 IV w niedzielę
– o 8. – w 33 rocz. ślubu Marii i Wojciecha, Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. na dalsze lata życia małżeńskiego;
– o 10. – w int. syna Marcina, o Boże bł. i potrzebne łaski;
– o 12. – za śp. Franciszka, Cecylię, Danutę i Mariana Mazelów, zam. wnuk Ryszard z rodziną.

Dziękuję bardzo serdecznie tym osobom, które przygotowały liturgię Triduum Paschalnego, dzięki czemu mogliśmy przeżyć głęboko te ostatnie dni. Dziękuję też za przygotowanie naszych kościołów w Ojcowie i Grodzisku na Święta Wielkanocne.
Dziękuję, na ręce P. Grażyny Rodek, Chórowi Laetus Cantus za poprowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej i liturgii Wielkiego Piątku.
Dziękuję Klubowi Seniora w Skale za złożoną ofiarę na renowację ambony w Grodzisku oraz jednej rodzinie za ofiarę 200 zł na potrzeby kościoła w Grodzisku.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:
W najnowszym numerze Niedzieli temat wydania: Św. Jan Paweł II nauczał jako prorok – Wywiad z abp. Markiem Jędraszewskim.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego temat numeru: Droga po-krzyżowa. Droga do Emaus to ciąg dalszy drogi krzyżowej. Jezus po przejściu przez śmierć idzie drogą człowieka i leczy serca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Z okazji imienin składam w imieniu nas wszystkich najlepsze życzenia obfitych łask Bożych P. Grażynie Rodek.