Ogłoszenia 25 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Filipian: „Chrystus Jezus, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, … uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię …”

Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody liturgii Wielkiego Tygodnia. Pragniemy w jedności z całym Kościołem przeżywać Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa, który oddał swoje życie dla naszego zbawienia. Dzisiaj obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy i wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej wg Ewangelii św. Marka.

Dzisiaj też w kościołach diecezjalnych obchodzony jest 33-ci Światowy Dzień Młodzieży.
W związku z tym, że w tym roku 25 marca przypada na Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, dlatego Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia będzie obchodzony 9 kwietnia.

Zapraszam na obchód liturgii Triduum Paschalnego do Ojcowa:

– w Wielki Czwartek o 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej;
– w Wielki Piątek o 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa, liturgia słowa, adoracja Krzyża, Komunia św. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 20.00;
– w Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów wielkanocnych: w Ojcowie o godz. 10.00 i w Grodzisku o godz. 12.00;
– Msza Wigilii Paschalnej w Ojcowie o godz. 18.00;
– w Niedzielę Zmartwychwstania – Msza św. rezurekcyjna w Ojcowie o godz. 6.00.
Proszę Parafian o przygotowanie procesji, a małe dzieci zapraszam do sypania kwiatów. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Następne Msze św. o 10.00 i 18.00 w Ojcowie i o 12.00 w Grodzisku.
– w drugi dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym.
Spowiedź św. w tym tygodniu przed lub po wieczornej Mszy św.
W najbliższy poniedziałek o godz. 10., proszę o pomoc w przygotowaniu na święta Kaplicy w Ojcowie.

Od kwietnia do października w niedziele będzie sprawowana dodatkowa Msza św. w Ojcowie o godz. 18.

– 26 III pn. – w Ojcowie o 17. – za śp. Helenę Bloch, Stefanię i Bolesława Cabai, Urszulę i Wiktora Godfryd;
– 27 III wt. w Ojcowie o 17. – o uzdrowienie dla Aleksandra;
– 28 III śr. w Ojcowie o 17. – za śp. Balbinę, Franciszka Katarzyńskich, Balbinę i Franciszka Mosurków;
– 29 III czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie, Boże bł. i dary Ducha Św. dla księdza Proboszcza; – 31 III w sob. w Ojcowie o 18. – w int. Grażyny o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski;
– 1 IV w niedzielę

– o 10. – za śp. Stanisława i Weronikę Wiącek;
– o 18. – o Boże bł. i szczęśliwą budowę domu;
– o 12. – za śp. Konrada Tokaja.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.: – Przez Krzyż do Zmartwychwstania: Śladami Męki Jezusa w Jerozolimie i w Rzymie.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Dni Męki Pańskiej – Przejdźmy to razem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.