Ogłoszenia 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Ewangelii św. Jana: „Jezus powiedział: „Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.”

Nasze rekolekcje wielkopostne dobiegają końca, ale czas Wielkiego Postu wciąż nas wzywa, abyśmy czuwali, aby nie ulec grzechowi. Dziękuję serdecznie ks. dr Jackowi Pietruszce, dyr. Muzeum im. JPII w Wadowicach za poprowadzenie rozważań rekolekcyjnych i za dar wspólnej modlitwy. Życzymy, aby Jezus Chrystus obdarzał Księdza licznymi laskami w odpowiedzialnej pracy oraz na drodze powołania kapłańskiego.
Droga Krzyżowa w naszej parafii w piątki Wielkiego Postu w Ojcowie o godz. 16.30.
Gorzkie Żale w ndz. po Mszy św. o godz. 8. rano.

Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP; Msza św. w Ojcowie o godz. 17, zapraszam. – 24 III – jest obchodzony Narodowy Dzień Życia. Módlmy się, aby w nasze Ojczyźnie życie było chronione prawnie od poczęcia do naturalnej śmierci.
– 25 III – Niedziela Palmowa i początek Wielkiego Tygodnia. W Niedzielę Palmową uczcimy wjazd Jezusa do Jerozolimy, podczas Mszy św. poświęcenie palm.

– 19 III pn. o 7. rano w kaplicy Św. Brata Alberta – w int. Parafii; – o 17. w Ojcowie – o dar zdrowia dla Anny, zam. brat z rodziną;
– 20 III wt. w Grodzisku o 18. – za śp. Piotra Kosieć w 1 rocz. śm.;
– 21 III śr. w Ojcowie o 17. – w int. Mateusza, o zdrowie i Boże bł. z ok. rocz. urodzin, zam. babcia;
– 22 III czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Helenę Nosek, zam. mieszkańcy Grodziska;
– 23 III pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Annę i Lecha Rosę, zam. córka Ewa;
– 24 III sob. w Ojcowie o 13. – chrzest św. przyjmie Jolanta Zofia Barczyńska; – o 17. w Ojcowie – do Jezusa Miłosiernego przez wstawiennictwo MB Częstochowskiej o uzdrowienie wspomnień;
– 25 III w niedzielę

– o 10. – za śp. Józefa Zadęckiego, zam. syn z rodziną;
– o 12 – za śp. Janinę i Wiesława Adamczyków.

23 III – Ekstremalna Droga Krzyżowa, którą pątnicy przejdą w naszej Parafii nocą.

Dziękuję za dodatkowe ofiary na zakupienie kwiatów do Grobu Pańskiego.
Zachęcam też do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa według Świętego Marka