Ogłoszenia 25 lutego 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

Słowo życia z Listu św. Pawła do Rzymian: „Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby także wraz z Nim wszystkiego nam nie darować?”

Z racji rozpoczynającego się w tym tygodniu nowego miesiąca, zapraszam w czwartek na modlitwę o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, a w piątek w Ojcowie od godz. 16.00 możliwość przystąpienia do spowiedzi św. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu w Ojcowie o godz. 16.30. Modlitwa Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 8.

– 26 II pn. o 7. rano w kaplicy Św. Brata Alberta – w int. Parafii; – o 17. w Ojcowie – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 27 II wt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 28 II śr. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 1 III czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 2 III pt. w Ojcowie o 17. – z ok. 12 rocz. urodzin Krzysztofa o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 3 III sob. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 4 III w niedzielę

– o 10. – za śp. Helenę i Andrzeja Starczyńskich;
– o 12. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa.

W dniach od 9 do 11 marca zapraszam na Katechezy Przedmałżeńskie.
Spotkania w Grodzisku. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii.

W najnowszej Niedzieli polecam: Święte życie o. Pio. Ile godzin spowiadał? Jakich dokonywał cudów? Na pytania odpowiada o. Marciano Morra, kapucyn z San Giovanni Rotondo. – Z gitarą przez dżunglę. O Agnieszce Klimek – świeckiej misjonarce z Ekwadoru.
W najnowszym Gościu Niedzielnym temat numeru: W sieci samotności. Europa staje się wyspą samotnych ludzi, zamkniętych w czterech ścianach. Jakie są przyczyny samotności w XXI wieku? – Między historią a mitologią. Rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o kościelnych źródłach antysemityzmu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.