Ogłoszenia 11 lutego 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Marka: „Jezus zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął trędowatego i rzekł do niego: „Chcę, bądź oczyszczony!””

W tym tygodniu 14 II przypada Środa Popielcowa, Msza św. w Ojcowie o godz. 17.
Środa Popielcowa rozpoczyna Czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły. W czasie Wielkiego Postu będziemy się przygotowywać do przeżycia tajemnicy paschalnej poprzez udział w nabożeństwach pokutnych, w rekolekcjach i poprzez osobiste nawrócenie. 16 II w piątek o godz. 16.30 w Ojcowie – Droga Krzyżowa.

– 12 II pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 13 II wt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 14 II śr. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 15 II czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Zbigniewa Kasprzyka w rocz. śm.;
– 16 II pt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 17 II sob. w Ojcowie o 17. w Grodzisku – za śp. Genowefę Leszczyńską w 1 rocz. śm., zam. syn z rodziną;
– 18 II w niedzielę

– o 10. – za śp. Józefa i Leokadię Tarnówków;
– o 12. – za śp. Irenę, Stanisława, Bronisława i Czesława Walczowskich.

Dziękuję dwóm osobom za ofiary złożone na prace przy parafii w wysokości 100 i 180 zł.

W najnowszej Niedzieli temat numeru: Lourdes – szpital Boga. Rozmowa z dr. Patrickiem Theillierem, który od blisko 20 lat zajmuje się badaniem cudów w biurze medycznym przy sanktuarium w Lourdes.
W najnowszym Gościu Niedzielnym temat numeru: Serce w popiele. W tym roku, dzień pokuty i modlitwy zderzy się z walentynkami. Co z tego wyniknie?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.