Ogłoszenia 4 lutego 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą Ewangelią: „Jezus wziął na siebie nasze słabości i dźwigał nasze choroby.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 5 II – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; – 6 II – św. męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy; – 10 II – św. Scholastyki, dziewicy; – 11 II – NMP z Lourdes, w tym dniu jest obchodzony Światowy Dzień Chorych.

– 5 II pn.
– o 16. w Ojcowie – za śp. Jana Mrozika, zam. Pracownicy OPN;
– o 17. w Grodzisku – za śp. Zygmunta Piotrowskiego w 1 rocz. śm., zam. syn z rodziną;
– 6 II wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Mariannę Zawisza w 6 rocz. śm., za Juliana Zawisza, Edwarda Drapałę, za zm. z rodzin Goraj i Zawisza, oraz za dusze w czyśćcu cierpiące;
– 7 II śr. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 8 II czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 9 II pt. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 10 II sob. w Grodzisku o 13. – ślub Magdaleny Kubicy i Krzysztofa Żyzińskiego; – o 17. w Grodzisku – o zdrowie i liczne łaski Boże dla Stefana z ok. 1 rocz. urodzin;
– 11 II w niedzielę
– o 8. – o Boże bł. dla Janusza i Izabeli i ich rodziny;
– o 10. – za śp. Walentego i Jadwigę Gumulów;
– o 12. – z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Tadeusza z ok. 70 rocz. urodzin, zam. dzieci z rodzinami.

Ze względu na to, że Światowy Dzień Chorego przypada w tym roku w niedzielę, zapraszam w sobotę 10 lutego na godz. 17. na wieczorną liturgię do kościoła w Grodzisku. Podczas Mszy św. będzie udzielony osobom chorym i potrzebującym duchowej pomocy sakrament namaszczenia chorych.

W Grodzisku w minionym tygodniu został zakończony montaż trzech nowych bram w murach ogrodzeniowych kościoła, jest to artystyczna praca kowalska. Dziękuję dwóm rodzinom za ofiarę po 100 zł na ten cel.

W najnowszej Niedzieli temat numeru: Zatrzymać aborcję. Ocalić życie i rodzinę – rozmowa z abp. Henrykiem Hoserem.
W najnowszym Gościu Niedzielnym temat numeru: Zanim zaczną się igrzyska. Kościół w Korei Południowej, to jedna z najbardziej rozwijających się katolickich wspólnot na świecie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.