Ogłoszenia 28 stycznia 2018r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed dzisiejszą ewangelią: „Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – Dzisiaj obchodzimy 65 Światowy Dzień Trędowatych. – 31 I – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana; – 1 II – pierwszy czwartek miesiąca; W tym dniu modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. – 2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, na liturgię przynosimy świece. Z racji 1-go piątku miesiąca spowiedź św. w Ojcowie od godz. 16.30. 2 II – przypada też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w tym dniu ofiary są przeznaczone na pomoc klasztorom kontemplacyjnym naszej diecezji.

– 29 I pn. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 30 I wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Franciszka Katarzyńskiego;
– 31 I śr. w Grodzisku o 18. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 1 II czw. w Ojcowie o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 2 II pt. w Ojcowie o 17. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Marii z ok. im.;
– 3 II sob. w Ojcowie o 17. – za śp. Tomasza Kemona w rocz. urodzin;
– 4 II w niedzielę

– o 8. – za śp. Agatę, Jana Katarzyńskich; Agatę, Jakuba, Agatę i Mikołaja Srebnickich;
– o 10. – za śp. Stanisławę i Ryszarda Bosaków w 3 rocz. śm. oraz za Zdzisława Witka;
– o 12. – za śp. Marcina Boronia.

W najnowszej Niedzieli temat numeru: Dzień Życia Konsekrowanego: Wielka tajemnica powołania. W cyklu wielcy Polacy wspomnienie o Rudolfie Modrzejewskim, który zbudował w Ameryce największe i najważniejsze mosty.
W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.: Mistyka jest dla wszystkich. Mistyk patrząc w oczy Boga, widzi w nich świat z jego przeszłością i przyszłością. K2 – o 13-tu wspaniałych, którzy rzucili wyzwanie górze.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.