Ogłoszenia 31 grudnia 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny:

Jezusa, Maryi i Józefa

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Wielokrotnie przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 1I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; – 2I – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów Kościoła; – 3I – Najświętszego Imienia Jezusa; – 6I – Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym, a składane ofiary będą przeznaczone na misje; – 7I w niedzielę – Święto Chrztu Pańskiego.

Wizyta duszpasterska w naszej Parafii w tym tygodniu w dniach 5, 6 i 7 I.

– 5 I w piątek od godz. 9. – Młyny, Grodzisko Dolne i Grodzisko Górne;
– 6 I w sob. od godz. 14.30 – Złota Góra i Zazamcze;
– 7 I w nd. od godz. 14.30 – domy należące do OPN przy DPS oraz Ojców.
Ofiary składane przy kolędzie będą przeznaczone na dalszy remont Kaplicy „Na Wodzie” w Ojcowie.

– 1I pn.
w Ojcowie o 8. – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla rodziny; – o 10. – za śp. Mieczysława Srokę z ok. im.; – o 12.
w Grodzisku – w 35 rocz. ślubu Jana i Alicji Głowackich o zdrowie i Boże bł. na dalsze lata życia małżeńskiego i rodzinnego;
– 2 I wt. w Grodzisku o 17. – o zdrowie i Boże bł. dla Józefy w 80 rocz. urodzin oraz o Boże bł. i dary Ducha Św. dla Szymona i Anny z ok. zaręczyn;
– 3 I śr. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i szczęśliwe rozwiązanie dla mamy i dziecka oraz o dary Ducha Św. dla rodziców i rodzeństwa;
– 4 I czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Marię Zalewską;
– 5 I pt. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna z ok. 6 rocz. ur. Juliana o Boże bł. i opiekę Matki Bożej;
– 6 I w sobotę
– o 8. – za śp. Krystynę Jakubek w 6 rocz. śm.;
– o 10 – za śp. Ireneusza Krzemienia w rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Tadeusza Boronia zam. Ola, Paweł, Julia i Zofia Machnik;
– 7 I w niedzielę

– o 8. – za śp. Remigiusza Trulka, Józefa, Władysława i Mieczysława Trulka;
– o 10. – za śp. Eugenię Pietruszkę z ok. im. i ur.;
– o 12.  – za Parafian.

W tym tygodniu ukazał się tylko tygodnik Niedziela. Temat numeru – Wielkie wydarzenia religijne mijającego roku „Podnieście głowy” . – Św. Józef – ostoja świętej Rodziny.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.