Ogłoszenia 26 listopada 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: Jezus powiedział do swoich uczniów: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mieście uczynili.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 30 XI – św. Andrzeja Ap., święto; – 3 XII – w przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu.

– 27 XI pn. w Ojcowie o 17. – Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, Boże bł. i umocnienie wiary dla Zofii, zam. rodz.;
– 28 XI wt. w Ojcowie o 17. – za śp. Adama Bosaka;
– 29 XI śr. w Grodzisku o 17. – za śp. Tadeusza Boronia, zam. rodzina Wadowskich;
– 30 XI czw. w Ojcowie o 17. – za śp. Bronisławę i Andrzeja Bosaków;
– 1 XII pt. w Ojcowie o 17. – o zdrowie i Bożą opiekę dla Pauli w 1 rocz. urodzin, zam. dziadkowie;
– 2 XII sb. w Ojcowie o 17. – o szczęśliwe rozwiązanie oraz o zdrowie dla dzieci i mamy;
– 3XII niedziela

– o 8. – za śp. Katarzynę, Mieczysław i Ryszarda Gugulskich; Jan i Annę Kasprzyków;
– o 10. – za śp. Annę, zam. rodzina;
– o 12. –za Parafian; Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Julia Agnieszka Polonka.

Z racji, że 1-XII przypada pierwszy piątek miesiąca, zachęcam do praktykowania spowiedzi pierwszo-piątkowej. Spowiedź św. w najbliższy piątek od godz. 16.30 w Ojcowie. Natomiast, po Mszy św. wystawienie N. Sakramentu i modlitwa do Serca Jezusowego. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo świec i wieńcy adwentowych. Zachęcam, abyśmy w naszych domach zaznaczyli w ten zewnętrzny sposób rozpoczynający się okres Adwentu.

Dziękuję za złożone w ostatnim czasie ofiary na prace przy parafii:
1-rodz. za 400 zł; 1-rodz. za 500 zł, 1-rodz. za 100 zł i Chórowi Laetus Cantus – za 510 zł. Bóg zapłać.

W tygodniku Gość Niedzielny: – „Nie ma głupich ludzi. O sprawdzaniu procentu Polaka w Polaku i przedsionku nieba.” Rozmowa z Aondo-Akaą, teologiem i czarnoskórym polskim patriotą.
Temat numeru tygodnika Niedziela: „Chrystus Król. Czy koniec świata się spóźnia?”

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.