Ogłoszenia 15 października 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed ewangelią: „Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.” Dzisiaj obchodzimy w Kościele Dzień Dziecka Utraconego.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:  – dzisiaj – św. Teresy od Jezusa z Avila, dziewicy i dra Kościoła, – 16 X – św. Jadwigi Śląskiej; – 17 X – św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; – 18X – św. Łukasza Ewangelisty, święto; – 19 X – bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; – 20 X – św. Jana Kantego, kapłana; – 21 X – bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
Przypominam, że w naszej parafii modlitwa różańcowa jest odmawiana codziennie po Mszy św. wieczornej.

W październiku w niedziele Msza św. wieczorna jest odprawiana w Ojcowie o godz. 16.,  a od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Msza św. w niedziele.

– 16 X pn. 7. w kaplicy Św. Br. Alberta – w int. Parafian; – o 17. w Ojcowie – za śp. Wojtusia i jego rodzeństwo, za śp. Zygmunta, z ok. Dnia Dziecka Utraconego;
– 17 X wt. – w Ojcowie o 17. – za śp. Jadwigę, Mikołaja Katarzyńskich i za zm. z rodziny;
– 18 X śr. w Grodzisku o 18. – z ok. rocz. urodzin w int. Anny i Faustyny o Boże bł. i potrzebne łaski;
– 19 X czw. w Ojcowie o 17. – w int. Juliana Pawła w 1-szą rocz. urodzin, o zdrowie i Boże bł.;
– 20 X pt. w Grodzisku o 17. – za śp. Stefanię Kijak;
– 21 X sb. w Ojcowie o 17. – w int. Katarzyny i Mariusza w 10 rocz. ślubu, o potrzebne łaski w dalszym życiu małżeńskim i rodzinnym;
– 22 X w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysława Jasińskiego w 7 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Jerzego Noworzyn;
– o 16. – za śp. Annę i Władysława Wyjadłowskich w rocz. śm.;
– o 12. – za śp. Tadeusza Boroń w 8-ym dniu od śmierci.

Dziękuję za złożone w zeszłą niedzielę ofiary
na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 715 zł. Dziękuję też dwóm rodzinom za ofiary na prace w parafii po 200 zł i jednej osobie za ofiarę w wysokości 200 zł.
Bóg zapłać.

W minionym tygodniu został położony kabel elektryczny do grot pustelniczych w Grodzisku.
Obecnie trwają prace renowacyjne wieżyczki Kaplicy w Ojcowie, a w Grodzisku jest układany mur – opaska wokół kościoła, renowacja murów grot pustelniczych oraz groty Getsemani.

W Niedzieli temat numeru: w 100 rocz. objawień fatimskich. Polecam: – Pamiętają o swoich aniołkach – o śmierci dzieci .
W Gościu Niedzielnym: W dni święte zamknięte. O niedzieli bez handlu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.