Ogłoszenia 1 października 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Filipian: „Jezus Chrystus, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi. … uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej. Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 1 X – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy; – 2 X – św. Aniołów Stróżów; – 4 X – św. Franciszka z Asyżu; – 5 X – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; 7 X – NMP Różańcowej. 5 X – z ok. 1-go czwartku miesiąca, po Mszy św. wieczornej w Grodzisku adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o nowe powołania. 6 X – z ok. 1-go piątku miesiąca, spowiedź św. w Ojcowie od godz. 16.30, a po Mszy św. adoracja i modlitwa do Serca Jezusowego. Zapraszam.

– 2 X pn. o 17. w Ojcowie – za śp. Mariannę Pasternak w 6 rocz. śm. i za Mariannę Brzezińską;
– 3 X wt. – w Ojcowie o 17. – w 30 rocz. ślubu Urszuli i Lucjana Świdów o Boże bł., zdrowie i potrzebne łaski oraz o Bożą opiekę dla rodziny
– 4 X śr. w Ojcowie o 16. – o Boże bł. i potrzebne laski dla Pracowników OPN i ich rodzin; – o 17. – za śp. Franciszka i Balbinę Katarzyńskich;
– 5 X czw. w Grodzisku o 17. – za śp. Elżbietę Wawer i Stanisławę Ziarkowską;
– 6 X pt. w Ojcowie o 17. – za śp. Elżbietę Wawer;
– 7X sb. w Ojcowie o 9. – Msza św. na otwarcie XXV Międzynarodowego Sympozjum „Sacrum i przyroda – Edukacja i duchowość ekologiczna”. – o 17. W Ojcowie – za śp. Stanisława i Marię Mystek;
– 8 X w niedzielę

– o 8. – 1) o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla członków Koła Różańcowe i za zmarłych członków Koła; 2) – za Parafian;
– o 10. – 1) za śp. Jadwigę Szafran; 2) za śp. Jadwigę i Stanisława Marcińskich
– o 16. – w int. Małgorzaty i Grzegorza w 12 rocz. ślubu.;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Klaudii w 1 rocz. ur. zam. dziadkowie.

W miesiącu październiku Msza św. wieczorna w Ojcowie będzie odprawiana o godz. 16. Natomiast, od listopada do kwietnia nie będzie wieczornej Mszy św. w niedziele.

Pamiętajmy w tym miesiącu o modlitwie różańcowej.
W naszej parafii różaniec codziennie po Mszy św. wieczornej. W przyszłą niedzielę składamy dodatkowe ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny są wyłożone na ławce przy wyjściu z kościółka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.