Ogłoszenia 17 września 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z aklamacji przed Ewangelią: „Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 18 IX – św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży; – 20 IX – św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Hasanga i Towarzyszy, męczenników; – 21 IX – święto św. Mateusza Ap. i Ewangelisty; 23 IX – św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

– 18 IX pn. o 18. w Grodzisku – w 18 rocz. ślubu Eweliny i Jarosława o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu małżeńskim i rodzinnym;
– 19 IX wt. – w Ojcowie o 18. – za śp. Leona Wagę w rocz. śmierci i za zmarłych z rodziny;
– 20 IX śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Aleksandrę Majewską;
– 21 IX czw. w Grodzisku o 18. – z ok. 1 rocznicy ślubu Karoliny i Adriana o Boże bł. i szczęśliwe rozwiązanie;
– 22 IX pt. w Ojcowie o 18. – o zdrowie i Boże bł. dla rodziców i rodzeństwa;
– 23 IX sb. w Grodzisku o 18. – za śp. Elżbietę Wawer i Stanisławę Ziarkowską
– 24 IX w niedzielę

– o 8. – za śp. Antoniego Słowika w 5 rocz. śmierci i za zmarłych z rodziny;
– o 10. – za śp. Michalinę i Mariana Żurków oraz za ich rodziców i śp. Szymona; Podczas Mszy św. chrzest przyjmie Jan Franciszek Gibała;
– o 18. – w int. Parafian.;
– o 12. – o Boże bł. i potrzebne łaski dla Magdaleny z ok. 18 rocz. urodzin.

W miesiącu październiku Msza św. wieczorna w Ojcowie będzie odprawiana o godz. 16.

natomiast, od listopada do kwietnia nie będzie odprawiana wieczorna Msza św. w niedziele.

W imieniu księdza proboszcza dziękuję za ofiary złożone na prace w Ojcowie i w Grodzisku.
Bóg zapłać.

W najnowszej Niedzieli: – Różaniec do granic. 7 października modlitwa różańcowa otoczy całą Polskę. – Nie ma solidarności bez miłości. W 70 rocznicę urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
W Gościu Niedzielnym: m.in: – Zatrzymaj aborcję chorych dzieci. Czy jest szansa na zatrzymanie aborcji eugenicznej? – Potrzebujemy nowej Pięćdziesiątnicy. Wywiad z abp. Wiktorem Skworcem. O programie duszpasterskim Kościoła w Polsce, o konieczności otwarcia się na Ducha Świętego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.