Ogłoszenia 3 września 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian: „Proszę was bracia … Nie bierzcie wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu miłe i co doskonałe.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: – 5IX – św. Matki Teresy z Kalkuty, dziewicy i zakonnicy; – 8IX – święto Narodzenia NMP; – 9IX – bł. Anieli Salawy, dziewicy. 7IX – z racji I-go czwartku miesiąca, Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie i modlitwa o nowe powołania w Kościele.

– 4 IX pn. w Kaplicy św. Brata Alberta o 7. – w int. Parafian; – o 18. w Ojcowie – za śp. Rozalię i Jana Dulewiczów, Stanisława i Rosę Dulewiczów, Mariannę Kopcińską;
– 5 IX wt. – w Grodzisku o 18. – Msza św. dziękczynna w 2 rocz. małżeństwa i o Boże bł. dla Marysi w 1 rocz. urodzin;
– 6 IX śr. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefę Katarzyńską;
– 7 IX czw. w Grodzisku o 18. – za śp. Waleriana Szwajcowskiego;
– 8 IX pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Jana Bosaka;
– 9 IX sb. w Ojcowie
– o 12.30  – ślub Agaty Zaprzałka i Mateusza Tomali;
– o 18.00  – o zdrowie i Boże bł. dla Anny i Grzegorza w rocz. ślubu oraz dla ich dzieci;
– 10 IX w niedzielę w Ojcowie:
– o 8. – o zdrowie i Boże bł. dla Weroniki z ok. 10 rocz. urodzin;
– o 10. – w 14 rocz. ślubu o Boże bł. dla Marzeny i Andrzeja oraz o zdrowie i potrzebne łaski dla Julii i Sebastiana;
– o 18. – w 18 rocz. urodzin Adriana o Boże bł. i dary Ducha Św.;
– o 12.  – o Boże bł. i potrzebne łaski w życiu dla Teresy i Jana Marszałek w 25 rocz. ślubu.

Dziękuję za ofiary złożone na prace w Ojcowie i w Grodzisku: 1-rodz. – 50 zł, 3–rodz. – 100 zł, 1-rodz. – 200 zł. Bóg zapłać.

W najnowszej Niedzieli: Powrót do szkoły. Rady dla rodziców na progu nowego roku szkolnego.
W Gościu Niedzielnym: Niedziela bez Mszy nie jest niedzielą. Dlaczego trzeba i dlaczego warto być zawsze w niedzielę na Mszy świętej?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.