Ogłoszenia 23 lipca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Psalmu 86, z dzisiejszej liturgii słowa: „Ty jesteś, Panie, Bogiem łaski i miłosierdzia, do gniewu nieskory, łagodny i bardzo wierny. Wejrzyj na mnie i zmiłuj się nade mną.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:  – dzisiaj św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy; – 24VII – św. Kingi dziewicy; – 25VII – św. Jakuba Ap., święto i św. Krzysztofa patrona kierowców; – 26 VII – św. Joachima i Anny, rodziców NMP; – 29VII – św. Marty.

– 24VII pn. w Ojcowie o 18.  – za śp. Wincentego Parzelskiego z ok. imienin;
– 25VII wt. – w Ojcowie o 18. – za śp. Annę Rosę i Józefa Jakubka, zam. syn Jacek z Ewą;
– 26VII śr. w Grodzisku o 17. – o Boże bł., zdrowie i dary Ducha Św. dla Regelindy – Anny z ok. rocz. chrztu i imienin;
– 27VII czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie, liczne łaski i opiekę Matki Bożej dla Joanny i Leona w rocz. ślubu;
– 28VII pt. w Ojcowie o 18. – za śp. Bogdana Katarzyńskiego w rocz. śmierci;
– 29VII w sb. w Ojcowie o 18. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę MB Nieustającej Pomocy dla wnuków Jakuba i Maksyma;
– 30VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Annę Bosak i Annę Kwintę;
– o 10. – o Boże bł. i zdrowie dla Diany w 13 rocz. urodzin, zam. rodzice;
– o 12.  – za śp. Marka w 10 rocz. śm. i za zmarłych z rodziny Idzików i Grucelów.

W przyszłą niedzielę z racji przypadającego w tygodniu wspomnienia św. Krzysztofa, po Mszy św. w Grodzisku o godz. 12. uroczyste błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów, zapraszam.

Trwają prace remontowe związane z wymianą poszycia dachu Kaplicy „Na Wodzie” oraz renowacyjne przy Ogrójcu w Grodzisku i tynkowanie zakrystii. Dziękuję za modlitwę w tej intencji i za pomoc finansową na ten cel (od sześciu rodzin w wysokości 750 zł). Zachęcam też do kupna książki o Kaplicy „Na Wodzie”, która mówi o historii tej świątyni, a która jest cegiełką na prace remontowe.

W najnowszej Niedzieli: – Temat numeru: Wielcy Polacy, o geniuszu fortepianu Rafale Blachaczu. Mówi: „Nie wstydzę się mówić o Panu Bogu”.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego temat numeru – Piękna Polska. Jak walczyć z fałszywymi mitami i stereotypami na temat polskiej historii panującymi na Zachodzie?

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.