Ogłoszenia 2 lipca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Listu św. Pawła Ap. do Rzymian: „Umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
– 3VII – św. Tomasza Ap., święto; – 6VII – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; – 8VII – św. Jana z Dukli, prezbitera. 7 – lipca z racji I-go piątku miesiąca, spowiedź św. w Ojcowie od godz. 17.30, a na Mszy św. o godz. 18. będziemy się modlić do Najśw. Serca Pana Jezusa.

– 3VII pn. w Ojcowie o 18.  – za śp. Wawrzyńca, Wojciecha i Mariannę Adamek;
– 4VII wt. – w Grodzisku o 18. – za śp. Adama Półtoraka i Andrzeja Woźniaka;
– 5VII śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Józefa, Józefa i Salomeę Łabędzkich;
– 6VII czw. w Ojcowie o 18. – za śp. Józefę Baranek;
– 7VI pt. w Ojcowie
– o 16. – Katarzyny Grojec i Piotra Ratusznego;
– o 18. – w int. Mateusza Andrzeja z ok. przyjęcia chrztu św.;
– 8VII w sb.
– o 15. w Grodzisku – ślub Agnieszki Pawelec i Pawła Kozubek;
– o 15.30 w Ojcowie – ślub Kingi Śląskiej i Michała Sibiga;
– o 18. w Ojcowie – Msza św. dziękczynna w 35 rocz. ślubu Teresy i Stanisława z prośbą o Boże bł. dla całej rodziny;
– 9VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Tadeusza Staronia w 18 rocz. śm.;
– o 10. – za śp. Andrzeja Pomiernego w 9 rocz. śm.;
– o 12. – z ok. I-szej rocz. urodzin Zosi o zdrowie i Boże bł.

W najnowszej Niedzieli m.in.: – Jak niemieckie urzędy niszczą polskie rodziny… – Komu (nie) zależy na Puszczy Białowieskiej; – Szkoła choroby i umierania – wspomnienie o śp. Ks. Janie Kaczkowskim.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: – Zbudujemy sobie raj – jak działa masoneria? – Bez cenzury – Jarosław Sellin m.in. o bluźniercach w kulturze; – Ostateczne rozwiązanie – muzułmańscy fundamentaliści mieli zatrzeć wszelkie ślady chrześcijaństwa na Bliskim Wschodzie. Na szczęście im się nie udało.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.