Ogłoszenia 25 czerwca 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Słowo życia z Ewangelii św. Mateusza: „Jezus powiedział do swoich uczniów: Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie.”

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:  – 27VI – NMP Nieustającej Pomocy; – 28VI – św. Ireneusza, bpa i męczennika; – 29VI – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. W tym dniu obchodzimy 9 rocz. erygowania naszej parafii. W miesiącu czerwcu pamiętamy o modlitwie do N. Serca P. Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się do Serca Jezusowego. Zapraszam też w pierwszą sobotę miesiąca lipca na Mszę św. do Niepokalanego Serca Maryi.

Dziękuję serdecznie wszystkim wiernym, którzy włączyli się w przygotowanie i obchód oktawy Uroczystości Bożego Ciała w Grodzisku, a szczególnie dzieciom pierwszokomunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiaty.

– 26VI pn. w Ojcowie o 18.  – za śp. Jana Bosaka;
– 27VI wt. – w Grodzisku o 18. – za śp. Władysławę Ornat;
– 28VI śr. w Grodzisku o 18. – za śp. Jana i Reginę Wilków oraz ich rodziców Walentego, Katarzynę, Wojciecha i Mariannę;
– 29VI czw. w Ojcowie o 18. – o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla synów Piotra i Pawła, zam. mama;
– 30VI pt. w Ojcowie o 18. – w int. Renaty i Przemysława Bieńków o zdrowie, Boże bł. i potrzebne łaski z ok. 15 rocz. ślubu;
– 1VII w sb. w Ojcowie o 18. – za śp. Leokadię, Tadeusza Jakubków, Bronisławę, Władysława Pasiut i ich rodziców;
– 2VII w niedzielę

– o 8. – za śp. Władysławę Katarzyńską;
– o 10. – za śp. Alojzego Żołowicza;
– o 12.  – z ok. rocz. urodzin o zdrowie i Boże bł. dla Teodozji i za śp. Juliana.

W najnowszej Niedzieli m.in. w cyklu Mistyka ciała – o miłości małżeńskiej: Nie jest dobrze, aby mężczyzna był sam.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.: Rozmowa Gościa z Wojciechem Modest Amaro – O dialogu z Jezusem, nowej restauracji, która będzie ratować ludzi, i smaku Ostatniej Wieczerzy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.